Śmieciom razem raźniej

Śmieciom razem raźniej

(AS)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Ścieki przasnyskich gmin powędrują do nowoczesnej oczyszczalni w Przasnyszu, a śmieci na wysypisko komunalne.
O związku gmin przasnyskich mówi się od dwóch lat. Jednak do tej pory wszystko pozostawało w sferze mówienia. ? W pewnym momencie nastąpiło zahamowanie w związku z propozycjami starosta utworzenia stowarzyszenia, w którym prócz starostwa uczestniczyłyby także podmioty gospodarcze ? wyjaśnia Andrzej Dołęga, wiceburmistrz Przasnysza. ? W sumie sprawa się rozeszła.
Na początku maja br. wójtowie i burmistrzowie ziem przasnyskich spotkali się ponownie.
Początkiem współpracy miedzygminnej ma być przygotowanie koncepcji wspólnego systemu kanalizacji sanitarnej. Akces wyraziły już gminy Krasne i gPrzasnysz. Ścieki z tych gmin popłyną do nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Przasnyszu. Ale nie ma problemu by do projektu przystąpiły i inne gminy powiatu, zapewniają włodarze miasta.
Równoległym gminnym przedsiewsięciem jest wysypisko śmieci ? Przygotowujemy się do zbierania surowców wtórnych z terenu gmin ? dodaje Dołęga. ? Nasza spółka komunalna zaproponowała odbieranie surowców wtórnych z terenów gmin, jeżeli będą popakowane w woreczki.
A jaki to będzie koszt dla gmin ? tego chyba jeszcze nikt nie szacował.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo