Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z PSP w Czarni kończą udział w ciekawym programie Fundacji PGNiG - „Być jak Ignacy. Nauka pełna energii”

Kazimierz Żyra
„Być jak Ignacy. Nauka pełna energii” to program oświatowy dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Realizowany jest on w polskich szkołach w trzech kategoriach wiekowych.

W ramach programu uczniowie zgłębiają tajniki różnorodnych dziedzin nauki. Przygotowują prace konkursowe w postaci filmów i prezentacji na jeden z wybranych tematów. W każdej edycji bierze udział tysiące kół badawczych z całej Polski.

W ubiegłym roku do programu „Być jak Ignacy” przystąpili uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarni. Pracowali przez kilkanaście miesięcy. Już niebawem ich działania znajdą swój finał. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni Ireny Szydlik przygotowują film, który wysłany zostanie do komisji oceniającej prace uczniów. Trzecioklasiści z PSP w Czarni chętnie dzielą się zdobytą wiedzą ze swoimi młodszymi kolegami.

W czwartek 21 marca spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego w ich szkole. W trakcie spotkania wszyscy obejrzeli krótki film na temat wytwarzania i wykorzystania energii słonecznej. Wychowawczyni Irena Szydlik przedstawiła ciekawostki o różnych zastosowaniach fotowoltaiki. Potem wszyscy pracowali nad projektem domu, w którym wszystkie urządzenia zasilane są za pomocą ogniw fotowoltaicznych. Przedszkolaki mocno zaangażowały się w te działanie. Uczniowie klasy III przymocowali do specjalnej planszy wszystkie elementy projektu. Nie zabrakło wspólnej zabawy w budowę modelu samochodu o napędzie elektrycznym.

Pracujemy razem od kilkunastu miesięcy. Na spotkania zapraszaliśmy nauczycieli przedmiotów ścisłych w naszej szkole. Oglądaliśmy filmy i prezentacje. Poznawaliśmy historię odkryć i wynalazków. Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia naukowe. Były to praktyczne zajęcia, które pokazywały uczniom, jak ciekawy jest otaczający nas świat. Wierzę, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas realizacji programu zaowocują pobudzeniem zainteresowań moich wychowanków nauką i techniką

- mówi wychowawczyni klasy III Irena Szydlik.

Zakończenie programu i jego podsumowanie już niebawem. Po wakacjach dzieci będą już uczniami klasy IV. Przyswojona przez nie wiedza może być rozwijana nie tylko na lekcjach przyrody, lecz także na lekcjach innych przedmiotów.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki