ULKS Ołdaki najlepszy w turnieju w Rzekuniu. Zobacz zdjęcia i wideo

Piłkarze ULKS Ołdaki świętowali końcowy sukces.
Piłkarze ULKS Ołdaki świętowali końcowy sukces. A. Dobkowski
Piłkarze ULKS Ołdaki z rocznika 2000 i młodsi wygrali turniej piłki nożnej o puchar przewodniczącego rady gminy Edwarda Gryczki.

Turniej piłki nożnej w Rzekuniu

W finale zawodów podopieczni trenera Andrzeja Laskowskiego pokonali UKS Złota Ostrołęka 3:0. W spotkaniu o trzecie miejsce Korona Ostrołęka prowadzona przez trenera Michała Noska okazała się lepsza od Rzekunianki Rzekuń 3:1. W starciu o piąte miejsce UKS Złota II Ostrołęka pokonała Rzekuniankę II Rzekuń 2:1.

Triumfatorzy zmagań do turnieju przystąpili w składzie: Hubert Kruczyk - Rafał Szabłowski, Damian Szabłowski, Daniel Siemborski, Łukasz Żerański, Radosław Żerański, Krystian Żytko, Mateusz Florczykowski i Damian Banach.

Najlepszym strzelcem turnieju został Krzysztof Trzciński z ostrołęckiej Korony. Najlepszym bramkarzem uznano Karola Jaroszewskiego z UKS Złota Ostrołęka, a najlepszym zawodnikiem Rafała Szabłowskiego z ULKS Ołdaki.

W Rzekuniu rywalizowali również piłkarze z rocznika 2006 i młodsi. W turnieju uczestniczyły dwie drużyny Rzekunianki Rzekuń, dwa zespoły Korony Ostrołęka oraz ŁKS Łomża. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary za dobrą postawę. Organizatorzy przyznali dodatkowo indywidualne wyróżnienia. Tytuł "Super strzelca" trafił do Franciszka Jastrzębskiego z Rzekunianki Rzekuń. "Super bramkarzem" został Kacper Drężek, również z Rzekunianki. Najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Bagińskiego z ŁKS Łomża. "Super obrońcą" został Szymon Maciak z Korony Ostrołęka.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się zorganizować kolejne turnieje dla młodych adeptów piłki nożnej - podkreśla prezes Rzekunianki Rzekuń Łukasz Chojnacki. - Już teraz zapraszamy na kolejne edycje obu turniejów do naszej gminy.

Sponsorami zawodów byli: Urząd Gminy Rzekuń oraz Piekarnia Kurpiowska Serafin. Patronat medialny nad zawodami sprawował "Tygodnik Ostrołęcki".