Jędrzej Nowak triumfował w międzynarodowym turnieju w Świnoujściu

Jędrzej Nowak mimo upływu lat wciąż w świetnej formie.
Jędrzej Nowak mimo upływu lat wciąż w świetnej formie. A. Dobkowski
Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Jędrzej Nowak okazał się najlepszym zawodnikiem w Międzynarodowym Turnieju Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck.

W kategorii +75 lat ostrołęczanin nie dał szans rywalom. W ćwierćfinałowym spotkaniu prezes OST pokonał Stanisława Stefaniszyna z Gdyni 6:1, 6:1. W półfinale okazał się lepszy od Jerzego Banacha z Gdańska 6:3, 6:3, a w finale po niezwykle ciekawym pojedynku pokonał Aleksandra Deńcę 6:4, 7:6.

- Formuła turnieju jest bardzo ciekawe, bo jednego dnia rywalizowaliśmy w Świnoujściu, a następnego po niemieckiej stronie, w Ahlbeck - mówi Jędrzej Nowak. - Przede mną jeszcze w czerwcu kolejne turnieje, w tym Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

Najważniejsze w tym sezonie zawody, czyli Narodowe Mistrzostwa Polski zostały zaplanowane już w sierpniu, we Wrocławiu.