MKS nie zatrzymał lidera

Arkadiusz Imiński (na zdjęciu) w pierwszej połowie mógł kilkukrotnie wpisać się na listę strzelców. P. Nowak
W spotkaniu 11. kolejki siedleckiej ligi okręgowej piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego podejmowali na własnym boisku lidera rozgrywek Czarnych Węgrów. Faworyt nie zawiódł i wyjechał z Małkini z kompletem punktów.

Gospodarze pechowo rozpoczęli mecz. Już w 11. minucie niefortunnie odbił piłkę obrońca MKS, bramkarz nie zdążył z interwencją i po golu samobójczym goście objęli prowadzenie. Obydwie drużyny toczyły otwartą grę i stwarzały dużo sytuacji strzeleckich. Czarni wykazywali się jednak znacznie lepszą skutecznością i po pół godzinie gry prowadzili już 3:0. Miejscowi mając kilka bardzo dobrych sytuacji nie potrafili wstrzelić się w bramkę przeciwników. Dopiero tuż przed przerwą gola do szatni strzelił aktywny Damian Dębkowski.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy czerwono-zieloni stracili kolejnego gola, a niedługo później również zawodnika po czerwonej kartce dla Pawła Gromka. Grający w osłabieniu gospodarze zdołali jeszcze strzelić na kwadrans przed końcem meczu bramkę kontaktową. Węgrowianie kontrolowali jednak sytuację na boisku i na nic więcej piłkarzom MKS nie pozwolili. Ponadto sami od czasu do czasu groźnie kontrowali, ale ich strzały dobrze bronił Godlewski. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem skapitulował jednak po raz piąty i stało się jasne, że 3 punkty pojadą do Węgrowa.

MKS Małkinia - Czarni Węgrów 2:5 (1:3)
Bramki: Dębkowski Damian 45., Przesmycki 75. - Giziński sam. 11., 20., 33., 55., 84.
Czerwona kartka: Gromek Paweł 65.

MKS: Godlewski - Giziński, Sokołowski, Gromek P., Suszczyński - Padewski (65. Borowy), Najgrodzki, Maliszewski C. (77. Maliszewski P.), Imiński (65. Przesmycki) - Piech (46. Gromek Ł.), Dębkowski