Łukasz Konstanty
Filip Komorski (z lewej) i Węgier Roland Kiss.
Filip Komorski (z lewej) i Węgier Roland Kiss. Fot. PAP/Grzegorz Momot
W towarzyskim meczu hokeja na lodzie rozegranym w sobotę, 13 kwietnia, w Krynicy-Zdroju reprezentacja Polski pokonała Węgry 6:2. Nasz zespół zaimponował zwłaszcza w pierwszej i drugiej tercji - po czterdziestu minutach gry prowadził bowiem aż 6:0.

Pierwszy mecz towarzyski z Węgrami został rozegrany w piątek. Biało-Czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo (5:2), można jednak było przyczepić się do skuteczności naszych zawodników, a także do faktu, iż nie potrafili ani razu wykorzystać gry w przewadze.

Świetny początek Biało-Czerwonych

W sobotę Polacy już od pierwszej minuty starali się udowodnić, że jeśli tylko zechcą, potrafią być skuteczni. Efektem były aż cztery trafienia naszego zespołu w pierwszej tercji, przy zachowanym czystym koncie po stronie strat. Duża w tym zasługa dobrze broniącego Macieja Miarki, który nie pozwolił ani razu się zaskoczyć przeciwnikowi ani w pierwszej, ani w drugiej tercji, pewnie broniąc nawet wówczas, gdy przeciwnik grał w przewadze.

Druga część spotkania to kolejne dwa trafienia Biało-Czerwonych i kilka niewykorzystanych znakomitych szans. Martwiło jednak, że wciąż nie potrafiliśmy trafić do bramki wówczas, gdy jeden z rywali trafił na ławkę kar. Zdarzyło się nawet i tak, że przez dwie minuty gry w przewadze mieliśmy problemy z oddawaniem groźnych strzałów.

Efektowne zwycięstwo Polaków z Węgrami

W trzeciej tercji nasi hokeiści grali już nieco mniej skoncentrowani, czego efektem były dwie bramki zdobyte przez rywali (na początku tej części gry i pod koniec spotkania). Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Biało-Czerwonych 6:2.

Plan kolejnych meczów towarzyskich reprezentacji Polski

• 18 kwietnia, Bytom: Polska - Słowenia (18.00)
  • 19 kwietnia, Bytom: Polska - Słowenia (18.00)
  • 26-27 kwietnia, Nottingham: Polska - Wielka Brytania
  • 3 maja, Żylina: Polska - Słowacja
  • 7 maja, Sosnowiec: Polska - Dania (18.30)

Mistrzostwa świata elity odbędą się w dniach 10-26 maja w Czechach. Biało-Czerwoni pierwszy mecz rozegrają 11 maja - rywalem będą Łotysze.

13 kwietnia, Krynica-Zdrój
Mecz towarzyski w hokeju na lodzie
Polska - Węgry 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)

Bramki: Paweł Zygmunt 8, Dominik Paś 9, Damian Kapica 11, Damian Tyczyński 14, Aron Chmielewski 21, Paweł Dronia 37 – Balazs Sebok 41, Bence Szabo 56