Widzew - Lech 1:1. Pierwszy remis łodzian na stadionie przy al. Piłsudskiego. Żadna z drużyn nie jest zadowolona.

W spotkaniu przedostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew zremisował w Łodzi z Lechem Poznań 1:1 (1:1). Po raz pierwszy w tym sezonie podopieczni trenera Daniela Myśliwca podzielili się punktami na stadionie przy al. Piłsudskiego. By to taki mecz, po którym żadna z drużyn nie jest zadowolona z wyniku. Zarówno łodzianie, jak i poznaniacy myśleli wyłącznie o zwycięstwie. Blisko osiemnaście tysięcy kibiców nie mogło narzekać na poziom tego starcia. Naprawdę było co oglądać. W sobotę o godzinie 17.30 Widzew zakończy ten sezon wyjazdowym meczem z Radomiakiem Radom.

Widzew Lech na żywo

KONIEC MECZU - Widzew remisuje z Lechem 1:1. Dziękujemy za relację.
90+9 min - Żółta kartka dla Milosa.
90+8 min - Po podaniu Rondicia w świetnej sytuacji znalazł się Sanchez, ale przegrał pojedynek z Mrozkiem.
90+6 min - Tym razem w bramkę nie trafił Velde.
90+6 min - Niecelne uderzenie Ishaka.
90+6 min - Zablokowane uderzenie Tkacza.
90+4 min - Faul na Sanchezie.
90+3 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Cybulski, wchodzi Tkacz.
90+1 min - Wymarzona okazja Widzewa. Z pola bramkowego główkuje Sanchez. Wydaje się, że musi paść gola, jednak piłka trafia w słupek.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej osiem minut.
89 min - Świetna kontra Sancheza. Przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył, ale Mrozek odbił piłkę.
86 min - Z bliska groźnie główkował Ishak po dośrodkowaniu Pereiry, ale Gikiewicz nie daje się zaskoczyć.
85 min - Żółta kartka dla Szymczaka.
85 min - Po podaniu Klimka Rondić przelobował Mrozka, ale piłkę wybił głową sprzed linii bramkowej Salamon.
84 min - Salamon interweniuje po centrze Klimka.
82 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Diliberto, wchodzi Sanchez.
80 min - Żółta kartka dla Kwekweskiriego.
78 min - Piękne uderzenie Ciganiksa z dystansu. Ale tuż obok słupka.
78 min - Gra zostaje wznowiona.
77 min - Zmiana w Lechu. Schodzi Murawski, wchodzi Czerwiński.
75 min - Kolejna przerwa w grze ze względu na race.
71 min - Rondić fauluje Murawskiego.
70 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Nunes, wchodzi Klimek.
70 min - Faul Alvareza na Ishaku.
68 min - Ładna akcja Alvareza. Niestety, sam strzał był nieudany.
66 min - Faulowany jest Murawski.
65 min - Spotkanie zostało wznowione.
65 min - Mecz na trybunach ogląda 17879 kibiców. Najwięcej w Łodzi w tej rundzie.
64 min - Zmiana w Lechu. Schodzi Marchwiński, wchodzi Kwekweskiri.
62 min - Kibice Widzewa odpalili race. Mecz zostaje przerwany przez sędziego.
60 min - Piękne uderzenie Cybulskiego, Mrozek wybija piłkę ponad ponad poprzeczkę.
58 min - Faul Marchwińskiego.
56 min - Z dystansu uderza Hanousek, ale czyni to minimalnie niecelnie.
54 min - Groźna kontra łodzian. W efekcie uderza Cybulski, uderzenie jest zablokowane, potem próbuje jeszcze Ciganiks. Cybulskiemu zabrakło zimnej krwi.
53 min - Szymczak niecelnie dośrodkowuje.
52 min - Próba strzału Szymczaka.
48 min - Po rożnym groźnie główkował Ibiza, ale Mrozek nie dał się zaskoczyć. Podobnie zresztą, jak przy dobitce Żyry.
48 min - Trzeci z rzędu rożny widzewiaków.
48 min - Drugi kolejny rożny łodzian.
46 min - Próba uderzenia Nunesa z pola karnego.
POCZĄTEK II POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę spotkania Widzewa z Lechem. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY MECZU - Do przerwy Widzew remisuje z Lechem 1:1. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.
43 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Z 11 metrów pewnie technicznie uderza Rondić. Widzew - Lech 1:1.
42 min - Żółta kartka dla Mrozka.
41 min - Po konsultacji z systemem VAR sędzia dyktuje karnego dla Widzewa.
40 min - Zderzenie Mrozka z Cybulskim w polu karnym.
39 min - Marchwiński próbował uderzenia z powietrza.
37 min - Ishak faulowany przez Ibizę.
34 min - Szymczak fauluje Ibizę.
33 min - Faulowany jest Rondić.
24 min - O szczęściu mógł mówić Gikiewicz. Po strzale Velde piłka trafiła bowiem w poprzeczkę.
20 min - GGGOOOLLL!!! Dla Lecha!!! Gola uderzeniem głową zdobywa Velde. Z prawej strony dośrodkował Szymczak, Gikiewicz nie zdecydował się na wyjście do piłki, a Velde wpadł między Żyrę i Milosa i wyprowadził gości na prowadzenie. Widzew - Lech 0:1.
18 min - Żółta kartka dla Velde za symulowanie faulu w polu karnym.
15 min - Faul na Rondiciu.
14 min - Mrozek interweniuje po centrze Nunesa.
13 min - Zablokowane uderzenie Hanouska z pola karnego.
12 min - Velde strzela z wolnego prosto w ,,mur''
9 min - Żółta kartka dla Rondicia.
8 min - Faul Marchwińskiego na Nunesie.
7 min - Żółta kartka dla Ciganiksa za faul na Murawskim.
4 min - Najpierw uderza Cybulski, następnie zaś Alvarez.
3 min - Gikiewicz łapie piłkę po strzale Szymczaka.
2 min - Pierwszy rożny w meczu. Dla Widzewa.
1 min - Velde nie przeciął lotu piłki po centrze Pereiry.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy spotkanie Widzewa z Lechem. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:29 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Lech na niebiesko-biało.

Godz. 17:25 - Jeżeli chodzi o bilans meczów między Widzewem a Lechem, to jest on bardzo wyrównany. Niedzielne spotkanie będzie 72. oficjalnym spotkaniem obu drużyn. 21-krotnie zwyciężali łodzianie, 20-krotnie poznaniacy, natomiast 31-krotnie rezultat był nierozstrzygnięty (bilans bramkowy: 91-94). Jeśli natomiast mowa o mecze w ekstraklasie, to Widzew zwyciężył 20-krotnie, Lech także 20-krotnie, a 29-krotnie padł remis (gole: 87-92).

Godz. 17:16 - Szkoleniowiec gospodarzy dokonał więc aż czterech roszad w składzie. Od pierwszego gwizdka sędziego zagrają bowiem: Andrejs Ciganiks, Marek Hanousek, Fabio Nunes oraz Imad Rondić Natomiast na ławce zasiądą: Dominik Kun, Luis Silva, Jordi Sanchez oraz Antoni Klimek.

Godz. 17:12 - Pierwsza jedenastka Lecha: Mrozek – Pereira, Salamon, Blazić, Andersson – Szymczak, Karlstrom, Murawski, Velde – Marchwiński – Ishak. Ławka rezerwowych: Bednarek – Czerwiński, Milić, Douglas, Kwekweskiri, Ba Loua, Pacławski.

Godz. 17:10 - Wyjściowy skład Widzewa: Gikiewicz – Milos, Żyro, Ibiza, Ciganiks – Diliberto, Hanousek, Alvarez – Nunes, Cybulski – Rondić. Ławka rezerwowych: Krajcirik – Kastrati, Szota, Kwiatkowski, Silva, Kun, Tkacz, Klimek, Sanchez.

Godz. 17:08 - Do dyspozycji szkoleniowca łodzian będzie już czeski pomocnik Marek Hanousek. Natomiast na zbyt ostrą grę powinni uważać: Jordi Sanchez, Bartłomiej Pawłowski, Dominik Kun, Paweł Zieliński oraz Serafin Szota. Jeśli którykolwiek z nich zostanie bowiem ukarany żółtą kartką, nie będzie mógł wystąpić w ostatnim starciu Widzewa z Radomiakiem w Radomiu (sobota, godzina 17.30).

Godz. 17:06 - W rundzie jesiennej Widzew potrafił pokonać Lecha w stolicy Wielkopolski, zwyciężając 3:1 (1:0). Gole dla gości zdobyli wówczas Fran Alvarez (16), Antoni Klimek (90) oraz Bartłomiej Pawłowski (90), natomiast dla rywali trafił wówczas Jesper Karlström (88). Karnego nie wykorzystał wówczas Jordi Sanchez. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby dziś padł identyczny rezultat, tyle, że dla gospodarzy. Oznaczałoby to trzynastą wygraną w tych rozgrywkach.

Lech zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli z pięćdziesięcioma dwoma punktami na koncie. Widzew po ostatnich trzech porażkach z rzędu jest na 11 miejscu w tabeli. Kibice wierzą, że w ostatnim meczu tej rundy na własnym stadionie, piłkarze udowodnią, że mają charakter i postawią się Lechowi.

Arbitrem tego meczu będzie Piotr Lasyk, wspomagany przez Krzysztofa Myrmusa i Sławomira Kowalewskiego. Sędzią technicznym będzie Sylwester Rasmus, a w wozie VAR zasiądą Szymon i Tomasz Marciniak.