Zwycięskie otwarcie Unii Basket. Zobacz zdjęcia i wideo

W podkoszowej akcji powracająca po latach przerwy do barw Unii – Ewa Bystrzyńska. A. Dobkowski
Udanie rundę rewanżową rozgrywek II ligi kobiet rozpoczęły zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego w meczu przed własną publicznością pokonały UKS Ursus 4 Warszawa 51:49.

Unia Basket Ostrołęka - Ursus 4 Warszawa

Gospodynie zawodów miały tym razem utrudnione zadanie, gdyż swoje spotkanie wyjątkowo musiały rozegrać w hali sportowej SP nr 10, w której nie trenuję na co dzień. Słaba w wykonaniu ostrołęczanek była pierwsza kwarta spotkania, kiedy to zawodniczki Unii miały duży problem wstrzeleniem się w kosz rywalek.

Trener Maciej Kruszewski rotował składem i zmieniał rozwiązania taktyczne, a na placu gry pojawiły się powracająca do składu gospodyń po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Paulina Mordecka i Ewa Bystrzyńska. Druga z wymienionych zawodniczek jest wychowanką Unii Basket i postanowiła ponownie reprezentować barwy ostrołęckiego klubu po powrocie ze studiów i grze lidze akademickiej.

Wejście na plac bardziej doświadczonych zawodniczek sprawiło, że spotkanie zdecydowanie bardziej się wyrównało, a kolejne zbiórki i punktowe akcje doprowadziły do remisu 22:22 na półmetku rywalizacji. Mimo, że koszykarki Unii Basket przegrały trzecią kwartę 13:17, to zdołały odrobić straty i w czwartej odsłonie meczu przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Decydującą akcję niedzielnej konfrontacji przeprowadziła Paulina Mordecka i zdobyła dwa punkty, które ostatecznie dały skromne i niezwykle ważne zwycięstwo Unii Basket.

Unia Basket Ostrołęka - UKS Ursus 4 Warszawa 51:49 (8:13, 14:9, 13:17, 16:10)

Punkty dla Unii Basket: Pawłowska 12, Mordecka 11, Pat. Jarka 10, Pau. Jarka 6, Czajkowska 4, Jakubiak 3, Snarska 3, Bystrzyńska 2, Jachimczyk 0, Stachacz 0, Więckowska 0.