Żacy z Łomży wygrywają turniej piłkarski w Ostrowi

Paweł Nowak
Piłkarze KS Wąsewo (na zdjęciu) stawiają dopiero pierwsze kroki na turniejach piłki halowej, ale mimo to, zajęli niezłe 4. miejsce. Fot. Archiwum klubu
Piłkarze UKS 5 Łomża zostali zwycięzcami mikołajkowego turnieju halowej piłki nożnej chłopców z roczników 1999/2000 o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Impreza rozegrana została 28 listopada na hali CKiR "Za Stawem".

W Ostrowi raczej rzadko rozgrywane są tego typu turnieje piłki nożnej dla drużyn klubowych. Piłkarze KS Ostrovia znacznie częściej jeżdżą na takie imprezy do okolicznych miejscowości, ale tym razem mogli zagrać u siebie.

W rozgrywkach udział wzięło 6 zespołów, w tym dwa gospodarzy trenowanych przez organizatora turnieju Michała Kacprzaka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Najlepsi na finiszu rozgrywek okazali się młodzi chłopcy w Łomży, którzy wygrali wszystkie spotkania. Tuż za nimi uplasowali się piłkarze ostrołęckiej Korony HiD, zaś trzecią pozycję zdobył pierwszy zespół KS Ostrovia. Podczas podsumowania przyznano nagrody dla drużyn, a także wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza oraz odkrycia turnieju.

Niektóre zespoły już niedługo będą miały okazję do rewanżu. 11 grudnia kolejny turniej mikołajkowy dla tej grupy wiekowej zorganizuje tym razem Klub Sportowy Wąsewo .