Ruszyła rekrutacja do wyszkowskich przedszkoli

Ruszyła rekrutacja do wyszkowskich przedszkoli

(ec)

Tygodnik Ostrołęcki

Tygodnik Ostrołęcki

Ruszyła rekrutacja do wyszkowskich przedszkoli
Ruszyła rekrutacja do wyszkowskich przedszkoli
Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych potrwa w Wyszkowie do 16 kwietnia do godz. 16.00.
Dziś od godz. 8.00 można zapisywać dzieci do przedszkoli w Wyszkowie. W naborze elektronicznym uczestniczy pięć przedszkoli publicznych: Przedszkole nr 1, nr 3, nr 4, nr 7 i nr 9 oraz pięć przedszkoli niepublicznych, które zadeklarowały taką wolę. A są to: "Bezpieczny Przedszkolak", Niepubliczne Katolickie Przedszkole, "Mikołajek" w Lucynowie, "Nasze Bambino", "Kubuś i Przyjaciele". System obejmuje także cztery oddziały przedszkolne w miejskich szkołach podstawowych.

W przedszkolach publicznych oraz oddziałach przedszkolnych w miejskich szkołach podstawowych przewidziano organizację 39 oddziałów po 25 miejsc (w przedszkolach 33 oddziały, w miejskich szkołach podstawowych 6 oddziałów).
Ponadto przedszkola niepubliczne, objęte elektroniczną rekrutacją, mają do dyspozycji łącznie 312 miejsc. Dwa przedszkola niepubliczne, które w elektroniczny system naboru się nie włączyły, dysponują 155 miejscami.

Nabór prowadzony jest poprzez stronę internetową www.wyszkow.przedszkola.vnabor.pl, na której trwa rejestracja kandydatów do poszczególnych placówek NIe zwalnia to jednak rodziców dziecka od złożenia w przedszkolu pierwszego wyboru papierowej wersji dokumentów. Jest to m.in. kwestionariusz dziecka oraz inne dokumenty poświadczające np. zatrudnienie rodziców, niepełnosprawność rodziców.

Pierwszeństwo przy przyjmowaniu do przedszkoli mają w tym roku pięcio- i sześciolatki z gminy Wyszków, a to w związku z reformą oświaty, obniżającą wiek obowiązku szkolnego od września 2014 roku.

Cały proces naboru do 10 przedszkoli i 4 oddziałów przedszkolnych rozłożony jest na kilka etapów:
- 2 kwietnia godz. 8.00 - 16 kwietnia godz. 16.00 - rejestracja i weryfikacja zgłoszeń
- 22 kwietnia godz. 9.00-29 kwietnia godz. 16.00 - publikacja wyników i potwierdzanie woli (w tym podpisywanie umów z przedszkolem)
- 6 maja godz. 8.00-10 maja godz. 16.00 - rekrutacja uzupełniająca.

Więcej informacji z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego znajdziesz tutajWyszków

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo