Mrówka nad powiatem

(mm)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Już niedługo nad stanem czystości środowiska w powiecie wyszkowskim będzie czuwał samolot "Mrówka 2001? należący do Fundacji Agrolot.
Zarząd wyraził zgodę na dofinansowanie homologacji samolotu. W przyszłości powiat będzie mógł korzystać z danych zbieranych przez maszynę zaopatrzoną w sprzęt elektroniczny do obserwacji środowiska naturalnego. Długi czas lotu pozwala na dokładne zebranie danych o różnych zagrożeniach np. plamach substancji chemicznych, pożarach, szkodnikach, suszy, powodzi a nawet ruchu na drogach i emisji spalin. Dzięki danym z "Mrówki? można z wyprzedzeniem przewidzieć jak będzie wyglądała fala powodziowa i które tereny zagrożone są zalaniem, ustalić poziom wody. Z zebranych przez samolot danych będą korzystały wszystkie służby ratownicze z terenu powiatu, także inne powiaty i gminy województwa mazowieckiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo