Wypadek wiceburmistrza Wyszkowa na "zakopiance". Obrażenia...

Wypadek wiceburmistrza Wyszkowa na "zakopiance". Obrażenia zagrażały życiu

Elwira Kosweska

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Samochód Adama Warpasa uległ całkowitemu zniszczeniu. On sam doznał poważnych obrażeń

Samochód Adama Warpasa uległ całkowitemu zniszczeniu. On sam doznał poważnych obrażeń ©KP PSP Myślenice

W środę po południu na "zakopiance" Adam Warpas (42 lata), wiceburmistrz Wyszkowa, uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Przebywa w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie. Dziś odprawiona zostanie msza św. w intencji jego powrotu do zdrowia.
Samochód Adama Warpasa uległ całkowitemu zniszczeniu. On sam doznał poważnych obrażeń

Samochód Adama Warpasa uległ całkowitemu zniszczeniu. On sam doznał poważnych obrażeń ©KP PSP Myślenice

Do wypadku doszło na zakopiance KPP Myślenice
Do wypadku doszło na zakopiance (fot. KPP Myślenice)Adam Warpas wybrał się 8 stycznia w podróż do Zakopanego, na spotkanie Rady Nadzorczej Poczty Polskiej, której jest członkiem. Około godz. 17:30 w miejscowości Krzeczów, na drodze krajowej nr 7 tzw. zakopiance, na jej jednojezdniowym, dwukierunkowym odcinku, miał groźny wypadek.

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, jadący do Zakopanego citroenem xara picasso Adam Warpas z nieustalonych dotychczas przyczyn, podjeżdżając pod wzniesienie, na łuku drogi w prawo, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu.
Zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Myślenic ciężarowym MANEM z naczepą (cysterna do przewozu paliw). Kierowca tira był trzeźwy, nie odniósł bez obrażeń. Natomiast w wypadku bardzo ucierpiał Adam Warpas. Po zderzeniu z tirem citroen przemieścił się bowiem na lewą stronę drogi, gdzie dachował.

- Prowadzący citroena mężczyzna doznał podczas wypadku bardzo poważnych, zagrażających życiu obrażeń ciała. Został przetransportowany najpierw do szpitala w Myślenicach, a później do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - informuje Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci KPP Myślenice z różnych ogniw, strażacy zawodowi i ochotnicy. Po wypadku - dla potrzeb postępowania - oględzin pojazdów dokonał biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Zespół Dochodzeniowo-Śledczy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

W czwartek, 9 stycznia, o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona msza św. w intencji Adama Warpasa i jego szybkiego powrotu do zdrowia.

Więcej informacji z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego znajdziesz tutajWyszków
KP PSP Myślenice
(fot. KP PSP Myślenice)

Komentarze (15)

Wszystkie komentarze (15) forum.to.com.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo