XVI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - podsumowanie

XVI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - podsumowanie

Fot. M. Wiśnicki

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

XVI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - podsumowanie

W tym roku Chorzele nie miały samodzielnego sztabu, ale wolontariusze nie zawiedli Fot. M. Wiśnicki © Fot. M. Wiśnicki

Padł rekord Dotychczas rekordowym dla powiatu przasnyskiego był rok 2006, w którym udało się zebrać niemal 13 tys. zł. Nowy rekord padł 13 stycznia 2008 roku.
XVI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - podsumowanie

W tym roku Chorzele nie miały samodzielnego sztabu, ale wolontariusze nie zawiedli Fot. M. Wiśnicki © Fot. M. Wiśnicki

Podczas XVI Finału Orkiestry udało się zebrać 14.588,82 zł i 15 euro.

Uliczna kwesta w Przasnyszu zaowocowała kwotą 7319,90 zł i 5 euro, w Chorzelach - 2021,80 zł i 10 euro, w Jednorożcu i Świętym Miejscu - 1213,09 zł, a w Czernicach Borowych i Rostkowie - 960,62 zł. W Krasnem, Zielonej i Płoniawach wolontariusze zebrali 957,65 zł, w Bogatem - 549,24 zł, w Krzynowłodze Małej - 295,75 zł.
Dochód z licytacji w Miejskim Domu Kultury wyniósł 1001 zł, a z koncertu - 161,42 zł. Zbiórka w sklepie "Żabka" zaowocowała kwotą 108,35 zł. W sumie mieszkańcy powiatu przasnyskiego ofiarowali na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi 14.588,82 zł i 15 euro. Tym samym XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był rekordowy pod względem zebranej sumy pieniędzy. Na ulicach Przasnysza i okolicznych miejscowości kwestowali wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, LO im. KEN, Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Publicznego. Do akcji włączyli się również uczniowie Gimnazjum Publicznego w Chorzelach i Zespołu Szkół w Bogatem.

- Pieniądze zostały policzone jeszcze w niedzielę, dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Banku PEKAO SA oddział w Przasnyszu, którym serdecznie dziękujemy - mówi Grzegorz Cołosiński, szef sztabu Orkiestry. Rekordową kwotę pieniędzy, już po raz drugi z rzędu, przyniosła wolontariuszka Iwona Smolińska. W tym roku zebrała 1169,38 zł.

Do ciągłego podbijania kwot licytowanych przedmiotów (aukcja i koncerty odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu) zagrzewał Krzysztof Bandurski. Do zdobycia były m.in. kalendarze, kubki, t-shirty i gadżety związane z zespołem piłkarskim Legia Warszawa. W przerwie licytacji publikę zabawiali: przasnyski zespół Atencja, solistki z Miejskiego Domu Kultury, łomżyński Holy Water, ostrołęcki Klin oraz gwiazda wieczoru - ciechanowski Demobile Blues. Największe oklaski zebrał zespół black metalowy "Krzyk".

W organizację finału włączyli się: burmistrz Przasnysza, Miejski Dom Kultury w Przasnyszu, Beata Szczepankowska - dyrektorka Gimnazjum w Chorzelach, Zbigniew Ropelewski - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przasnyszu, Dorota i Waldemar Kryniccy - właściciele Zajazdu Staropolskiego, Cukiernia Kaczorek, Firma Kross, Marek Jaśkiewicz z firmy Jamar, Jarosław Ostrowski - członek Zarządu Legii Warszawa, Bogusław Postek - prezes MKS Przasnysz, Jan Kocięcki z firmy Ikan i Ryszard Stryjewski. Pomagali także nauczyciele ZSP w Przasnyszu: Małgorzata Witkowska, Małgorzata Sobiesiak, Wojciech Włodarczyk, Mariusz Cichocki, Jacek Pięta oraz Artur Witkowski i Mirosław Sobiesiak. W Chorzelach organizacją kwesty zajęła się Ewa Orzoł, a w Bogatem Barbara Wojciechowska. Nad całością czuwał Grzegorz Całosiński.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i miejscowości, które odwiedzili nasi wolontariusze za życzliwość. Pamiętajmy, że podarowane dobro zawsze do nas wraca - mówi Grzegorz Całosiński. n

Łukasz Chrostowski

Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.to.com.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo