Paweł Mazurek fot. Mariusz Bondarczuk

Paweł Mazurek fot. Mariusz Bondarczuk

MARBON

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Licealista Paweł Mazurek wybrał się do Kanady na spotkanie z papieżem
Paweł Mazurek fot. Mariusz Bondarczuk
Paweł Mazurek z Przasnysza, uczeń IV klasy LO uczestniczył w XVII Światowych Dniach Młodzieży jakie odbyły się w tym roku w Kanadzie z udziałem Ojca Świętego w dniach 18-28 lipca br. Do wyjazdu na to ogólnoświatowe święto młodych przysłużyło się Pawłowi ... zdobycie I miejsca w tegorocznej - VIII edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza. Do otrzymanej nagrody w wysokości 1000 zł rodzice laureata dołożyli swoją pulę, tak iż miał on do wyboru, albo kurs angielskiego w Londynie, albo wyprawę do Toronto. Młody przasnyszanin wybrał to drugie. Z uwagi na to, że nie było już miejsc w grupach pielgrzymów mazowieckich, Paweł udał się za Ocean z młodzieżą tarnowską - najpierw autobusem do Amsterdamu, a stamtąd czarterowym samolotem do Kanady. Koszt tej wyprawy wyniósł ok. 1000 dolarów.

Pierwsze informacje przekazywane rodzicom telefonicznie przez przasnyszanina świadczą, iż jest on pod wielkim wrażeniem spotkań z Ojcem Świętym oraz niezwykłej gościnności i serdeczności Kanadyjczyków i tamtejszych Polonusów, którzy pielgrzymów z całego świata przyjęli pod swoje dachy. P. Mazurek wraca ze swoją grupą do kraju 3 sierpnia. Przed powrotem zdąży jeszcze - zgodnie z planem wyprawy- zobaczyć kilka ciekawszych miejsc w kraju klonowego liścia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo