Jednym tchem

MARBON

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Wiadomości z powiatu przasnyskiego w telegraficznym skrócie
Ą Po dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektora Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Placówek Mieczysława Lomperty (szczegółowych powodów tej decyzji nie podano powołując się na ochronę danych osobowych) na p.o. szefa tej jednostki zarząd powiatu powołał Ryszarda Juklaniuka, który jednocześnie kierować będzie nadal Wydziałem Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Starostwa Powiatowego.
Do trzech pojemników rozstawionych gniazdami na terenie Przasnysza, do których należy wrzucać odpadki będące surowcami wtórnymi, doszedł ostatnio czwarty kontener przeznaczony na używaną odzież.
Ą 30 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa, której przewodniczącym jest starosta przasnyski, a w jej skład wchodzą przedstawiciele policji, prokuratury i samorządów. Nowo powołane ? zgodnie z ustawą ? ciało społeczne jest rodzajem forum dyskusyjnego, gdzie przekazywane są informacje oraz opinie mające służyć podnoszeniu bezpieczeństwa publicznego.
Ą Pierwsza w języku polskim książka poświęcona w całości Talibom, której autorką jest Joanna Modrzejewska, a wydawcą WSH w Pułtusku, opuściła drukarnię państwa Maciejewskich w Przasnyszu.
Ą Niemal codziennie przasnyskie pogotowie ratunkowe bombardowane i nękane jest i to już od dawna anonimowymi telefonami z głupimi uwagami i pseudowezwaniami np. do porodów, które zgłaszają... kilkuletni "ojcowie". Głównie bowiem dzieci "zabawiają" się i to często w wulgarny sposób, wykorzystując do tego celu budki telefoniczne, ale też i domowe aparaty oraz darmowe ? jak wiadomo ? połączenia z nr 999.
Ą 85-lecie istnienia przasnyskiego harcerstwa e obchodzone będzie podczas organizowanych w czerwcu Dni Przasnysza. Ma być z tej okazji wydana okolicznościowa broszura, a także zorganizowana specjalna wystawa oraz dwudniowy biwak, a także zostanie odsłonięta tablica. Osoby, które mają pamiątki, fotografie, akcesoria związane z dziejami przasnyskiego harcerstwa, a także chciałyby podzielić się swoimi wspomnieniami na ten temat proszone są o skontaktowanie się z Honoratą Makowską w Miejskim Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół tel. 752-27-16.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo