Już jutro eliminacje powiatowe do "Warszawskiej Syrenki"

Już jutro eliminacje powiatowe do "Warszawskiej Syrenki"

MU

Tygodnik Ostrołęcki

Tygodnik Ostrołęcki

Na zdjęciu Kornelia Polkowska

Na zdjęciu Kornelia Polkowska ©MU

Najlepsi recytatorzy pojadą na finał do Warszawy
Na zdjęciu Kornelia Polkowska

Na zdjęciu Kornelia Polkowska ©MU

Na zdjęciu Kacper Kaczmarczyk MU

Na zdjęciu Kacper Kaczmarczyk
(fot. MU)

Dobiegły końca eliminacje gminne, a wczoraj odbyły się eliminacje miejskie do 36. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Najlepsi recytatorzy zmierzą się jutro, na eliminacjach powiatowych o godz. 10.00 w zielonej sali Miejskiego Domu Kultury.

W eliminacjach miejskich wzięło udział szesnaścioro uczestników, a byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III i IV-VI szkół podstawowych oraz kl. I-III szkół gimnazjalnych.

Dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej musiały przygotować jeden utwór, a starsi uczestnicy - dwa i zaprezentować je przed jurorami. Jury w składzie: Hanna Sasinowska, Urszula Równa i Sandra Popiołek oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy za udział i upominki, a ośmioro z nich zaproszono jutro do MDK. Tam, zmierzą się z innymi uczestnikami w eliminacjach powiatowych. Osoby, które zaprezentują się jutro w MDK to: Kornelia Polkowska i Wiktor Kukwa (kat. 0-III), Kacper Kaczmarczyk, Amelia Bartkiewicz i Kathrin Sotrel (kat. IV-VI) oraz Aleksandra Gajewska, Magdalena Kośnik i Joanna Bauer (kat. I-III gimnazjum).

Konkurs "Warszawska Syrenka" promuje kulturę języka, przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Co roku, do eliminacji przystępuje kilkanaście tysięcy młodych recytatorów z województwa mazowieckiego. Finał "Warszawskiej Syrenki" odbędzie się w dniach 13, 14 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
Recytuje Aleksandra Gajewska MU

Recytuje Aleksandra Gajewska
(fot. MU)


Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo