Malowali rodaków przy pracy

Fot. A. Mierzwiński

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Malowali rodaków przy pracy

„Silna grupa” laureatek konkursu z ostrowskiego LO (w środku nauczycielka plastyki Marta Horodok) ©Fot. A. Mierzwiński

Ostrów Mazowiecka. Ponad trzysta prac plastycznych poświęcono rodakom przy pracy.
Malowali rodaków przy pracy

„Silna grupa” laureatek konkursu z ostrowskiego LO (w środku nauczycielka plastyki Marta Horodok) ©Fot. A. Mierzwiński


Na początku września Miejski Dom Kultury w Ostrowi zorganizował po raz trzeci dla uczniów szkół i przedszkoli, Powiatowy Konkurs Plastyczny "Krajobraz polski". W tym roku nosił on dodatkowy podtytuł "Rodacy przy pracy", ponieważ, jak stwierdzili organizatorzy "... krajobraz to nie tylko roślinność, woda, architektura, ale także ludzie, którzy nań wpływają...".

Do 20 października (termin składania prac) na zaproszenie odpowiedziało 31 placówek oświatowych z terenu powiatu nadsyłając 331 obrazków.


- Techniki były bardzo różnorodne, począwszy od ołówka poprzez różne kredki, pastele zwykłe i tłuste, farby plakatowe, akwarele, po techniki mieszane i własne - powiedziała nam Jolanta Szulborska, instruktor plastyki w MDK.

Jury konkursowe w składzie: Józef Krasnodębski - znany artysta plastyk mieszkający w Broku, Wiesława Święcicka - emerytowana nauczycielka plastyki ze SP nr 3 i Grażyna Kożuchowska - nauczyciel plastyki prowadząca plastyczną pracownię terapeutyczną w Środowiskowym Domu Samopomocy, miało niełatwe zadanie z oceną nadesłanych prac.

Oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie nagród ufundowanych przez starostwo powiatowe oraz organizatora odbyło się 28 listopada w siedzibie MDK.

- Poziom w poszczególnych grupach wiekowych był bardzo wysoki. Szczególnie chciałbym pogratulować uczniom z Dybek, Jasienicy czy Nura. Widać, że mają tam dobrych nauczycieli - stwierdził Józef Krasnodębski i dodał, że gratulacje należą się wszystkim oraz namawiał do kontynuowania przygody z plastyką. - Życzę radości w twórczości - powiedział juror. Na konkurs wpłynęło kilka naprawdę dojrzałych prac, które jego zdaniem, nadawałyby się już do teczek składanych przez kandydatów na studia plastyczne.

W najstarszej kategorii szkół wszystkie nagrody "zgarnęły" uczennice z LO im. Mikołaja Kopernika - podopieczne Marty Horodok. Pierwsze miejsca zajęły ex aequo Magdalena Krych i Joanna Kania, drugie - Agata Gniazdowska i trzecie - Katarzyna Wojtkowska oraz Karolina Konrad. Wśród gimnazjalistów pierwsza nagrodę przyznano Oldze Litwie z Jasienicy, drugą - Wiktorowi Reludze z GP nr 2 w Ostrowi i trzecią - Oldze Jasionowskiej z GP nr 1 w Ostrowi. W kategorii klas IV-VI najwyżej oceniono pracę Ewy Boguckiej ze SP w Bogutach Piankach, nagrodę drugą otrzymał Krzysztof Ostrowski z Nura, a trzecią - Dawid Krasuski i Mateusz Rytelewski z Jasienicy. W kategorii klas I-III pierwsze miejsca "wymalowały" Paulina Krupińska z Brudek Starych i Paulina Świątkowska z Komorowa, miejsce drugie - Łukasz Gałązka z Dybek, a trzecie - Szymon Sobieski z Kaczkowa Starego. Wśród malujących przedszkolaków najlepszym okazał się Albert Gomoliszek z Dybek, miejsca drugie zajęły Karolina Paszko (Miejskie Przedszkole nr 3) i Anna Sławińska (MP nr 2), a trzecie - Marta Łuniewska i Kinga Radomska (obie z MP nr 3). Podsumowanie konkursu zakończyło się przyjęciem na słodko ufundowanym przez organizatora konkursu. n (AM)

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo