Straż bez dowódcy

(r)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Sąd pracy uznał, że zwolnienie Anatola Pogródki z funkcji komendanta straży miejskiej było zgodne z prawem
Przypomnijmy, w lutym Anatol Pogródko został w trybie natychmiastowym odwołany z funkcji komendanta. Oficjalne postawiono mu zarzuty dotyczące funkcjonowania straży miejskiej. Nieoficjalnym, choć bezpośrednim powodem był incydent obyczajowy z udziałem komendanta, do jakiego doszło w siedzibie straży, czyli w ratuszu.
Anatol Pogródko odwołał się od decyzji zarządu miasta, kwestionując postawione mu zarzuty. Sąd oddalił jednak jego wniosek, argumentując, że zgodnie z ustawą samorządową zarząd ma prawo odwołać ze stanowiska pracownika, któremu powierzył wcześniej funkcję, nawet bez merytorycznego uzasadnienia.
Anatol Pogródko przegrał więc z zarządem miasta. Straż miejska jednak wciąż pozostaje bez komendanta. Jak poinformował nas burmistrz Andrzej Andersz, na rozpatrzenie czekają podania kilku kandydatów na to stanowisko. Decyzję zarząd podejmie prawdopodobnie dopiero w czerwcu - także ze względów oszczędnościowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo