Upadek obyczajów w urzędzie

Upadek obyczajów w urzędzie

Aldona Rusinek

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Informacja o odwołaniu ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Ostrowi Mazowieckiej wywołała zainteresowanie czytelników przyczynami zwolnienia szefa strażników. Jak się dowiedzieliśmy, Zarząd Miasta od dłuższego czasu nie był zadowolony z kierowania pracą straży. Styczniowa kontrola wykazała nieprawidłowo wypełniane i nierzetelnie rozliczane karty drogowe samochodu służbowego, błędy w dokumentacji i rozliczaniu mandatów, brak dyscypliny pracy. Strażnicy otrzymali upomnienia, natomiast komendanta straży 18 stycznia ukarano naganą. -Cztery dni po otrzymaniu nagany komendant dopuścił do karygodnego incydentu ? rodzinnej awantury w miejscu pracy, na oczach podwładnych i innych mieszkańców miasta. Nie tylko zaniedbywał obowiązki, ale także skompromitował powagę urzędu, tracąc ostatecznie zaufanie Zarządu ? powiedział nam burmistrz Ostrowi. Skutkowało to zwolnieniem z pracy z miesięcznym wypowiedzeniem. Komendant wypowiedzenia jednak nie podpisał. Gdy mu je wręczono i odczytano stwierdził, że musi zejść po okulary, niezbędne do złożenia podpisu. Nie wrócił już jednak dopełnić tej formalności, natomiast przysłał natychmiast zwolnienie lekarskie. - Ponieważ był w pracy i został zapoznany z treścią wypowiedzenia jest ono uznane za doręczone. 28 lutego temu panu kończy się okres wypowiedzenia. Na początku marca Zarząd Miasta powoła nowego komendanta straży ? poinformował nas burmistrz Andersz. (r)

Policjanci przywróceni do pracy

Sąd uchylił areszt tymczasowy wobec dwóch policjantów ostrowskiej KPP, przeciwko którym Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie składania fałszywych zeznań oraz przekroczenia uprawnień służbowych. Policjanci zostali przywróceni do służbowych obowiązków, oczekują na rozstrzygnięcie sądu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo