Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Narkotyki i dopalacze – nie tędy droga. Debata w Lubiejewie [ZDJĘCIA]

red.
Uczniowie z siedemnastu szkół byli uczestnikami i słuchaczami tej debaty

15 lutego 2018 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odbyła się debata „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Jej inicjatorami byli: Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie i Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, a organizatorami ostrołęcka delegatura kuratorium oraz szkoła przy współudziale Komendy Powiatowej Policji, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Co uchroni od narkotyków

W debacie – oprócz zaproszonych gości i organizatorów - uczestniczyli też dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z 17 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego oraz uczniowie ze szkoły – gospodarza debaty.

Młodzież z Zespołu Szkół CKR pod kierunkiem Anny Wierzbowskiej ze szkolnego koła przedstawiła montaż słowno-muzyczny „Dogonić życie”. Spektakl wzbudził emocje, a aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Uczniowie szkoły Anna Dzwonkowska i Robert Pecka zaprezentowali prezentację „Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - szkołą dobrych praktyk” . Według uczniów, do dobrych praktyk związanych z profilaktyką w szkole należą: profilaktyczne warsztaty i spotkania z policją i sanepidem, szkolne imprezy i akcje profilaktyczne, konkursy i olimpiady,wyjazdy na praktyki zagraniczne, sport jako zdrowy styl życia, organizacja wystaw, działalność charytatywna oraz kultywowanie tradycji i wartości narodowych.

Po prezentacji wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej pod kierunkiem Magdaleny Konrad, którzy wystawili dramę „Życie to droga, wybierz odpowiednią ścieżkę”.

Panel i ciekawe pytania

Następnie odbył się panel dyskusyjny moderowany przez Iwonę Stachowiak z udziałem przedstawicieli: sanepidu, policji i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na wpływ dopalaczy i narkotyków na organizm człowieka, pomoc osobom uzależnionym, granice odpowiedzialności prawnej oraz piękno życia bez dopalaczy.

Młodzież chętnie włączyła się do dyskusji. Zadawali szereg pytań, na które otrzymali merytoryczne odpowiedzi. W głównej mierze dotyczyły one sposobów pomocy osobom uzależnionym, wpływu narkotyków i dopalaczy na zdrowie i życie a także konsekwencji prawnej zażywania środków odurzających.

Bogumiła Jarka z ostrołęckiej delegatura Kuratorium Oświaty podsumowała dyskusję, poinformowała o kolejnych etapach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” i zaproponowała kontynuację debat w innych szkołach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki