Ruszyli do Niepokalanowa. Prawie stu pielgrzymów wędruje w...

Ruszyli do Niepokalanowa. Prawie stu pielgrzymów wędruje w intencji trzeźwości narodu

(mb)

Tygodnik Ostrołęcki

Tygodnik Ostrołęcki

Ruszyli do Niepokalanowa. Prawie stu pielgrzymów wędruje w intencji trzeźwości narodu

©fot. M. Bubrzycki

Przed nimi tygodniowa wędrówka. Dziś będą nocować w Kuninie.
Ruszyli do Niepokalanowa. Prawie stu pielgrzymów wędruje w intencji trzeźwości narodu

©fot. M. Bubrzycki

17 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Tygodnika Ostrołęckiego

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Link do głównego zdjęcia

Przed ósmą rano, spod kościoła św. Antoniego, wyruszyła do Niepokalanowa XIII Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości Narodu. Pod kościołem Zbawiciela Świata dołączyło do nich prawie 30 pielgrzymów. W sumie w tygodniową wędrówkę do Niepokalanowa wyruszyło prawie 100 osób. Najmłodszy ma 10 lat, najstarszy ponad 70.

- Z Ostrołęki pielgrzymka wyruszyła po raz trzynasty, wcześniej pielgrzymi z naszej diecezji szli kilka razy z pielgrzymką z diecezji płockiej - powiedział nam ks. Robert Sulich z parafii Zbawiciela Świata. - Byłem na wszystkich.

Pomysłodawcami pielgrzymki było trzech kapłanów: ks. Robert Sulich, ks. Tomasz Wilga i ks. Wojciech Zyśk. W pielgrzymce, która wyruszyła dzisiaj, idą ks. Sulich i ks. Wilga - proboszcz parafii w Czyżewie. Oprócz nich do Niepokalanowa podąża trzech diakonów, idą klerycy i harcerze z ZHR. Odprowadzali ich bliscy oraz ci, którzy w tym roku z jakichś powodów iść nie mogą.

- Idę po raz pierwszy - mówi 73-letni Stanisław Świerżewski z Ostrołęki - Do tej pory wydawało mi się, że to pielgrzymka dla ludzi uzależnionych od alkoholu. Dowiedziałem się jednak, że idą w niej różni ludzie. Ja nie mam konkretnej intencji, bo Bogu dzięki w mojej rodzinie nie ma takich problemów. Idę więc w ogólnej intencji, a także w podziękowaniu za wszystko, czym Bóg mnie obdarza.

Pan Stanisław będzie nietypowym pielgrzymem, bo wziął ze sobą rower.

- Będę nim jechał, jeśli nogi odmówią posłuszeństwa - mówi. - Z powrotem do Ostrołęki przyjadę rowerem.

Nie wszyscy chcą rozmawiać o intencjach, w których idą do Niepokalanowa.

- Plaga pijaństwa jest w Polsce takim problemem, że modlitwy w tej intencji nigdy dosyć - mówi jedna z uczestniczek.

Codziennie pielgrzymi będę przemierzać po ok. 30 km. Dziś nocować będą w Kuninie. Następne miejsca postojowe to: Rząśnik (6.07), Barcice (7.07), Wójtostwo - parafia Pomiechowo (8.07), Zakroczym (9.07), Kampinos (10.07). Msza św. dla pielgrzymów diecezji łomżyńskiej i płockiej odprawiona zostanie w niedzielę, 11 lipca, w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Niepokalanowie, o godz. 11.45. Pielgrzymi powrócą do Ostrołęki autokarem - około godz. 18 - 19.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo