Udogodnienia dla pacjentów. Wyniki badań możesz odebrać o...

Udogodnienia dla pacjentów. Wyniki badań możesz odebrać o każdej porze dnia.

Atamanka

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

fot. A. Białobrzewska

fot. A. Białobrzewska

Teraz pacjent może wyniki swoich badań lekarskich odebrać o każdej porze dnia. Do większości lekarzy rodzinnych docierają one drogą elektroniczną, poprzez internet.
fot. A. Białobrzewska

fot. A. Białobrzewska

Pacjenci, którzy wykonują płatne badania w laboratorium Alab w nowym szpitalu od niedawna korzystają z automatu stojącego w korytarzu. Wystarczy do odpowiedniego miejsca przystawić kod kreskowy i po chwili maszyna wydrukuje nam wszystkie informacje.

- Teraz nasi pacjenci nie muszą stać w kolejce do okienka- powiedziała kierownik ostrołęckiego oddziału Alab, Elżbieta Dawid. Przed pobraniem materiału do badań otrzymują kartonik z naklejonym kodem kreskowym, dzięki któremu potem możemy odebrać wyniki z automatu.
Żeby usprawnić drogę, jaką te wyniki przechodziły, wprowadziliśmy też niedawno możliwość przesyłania wyników bezpośrednio do lekarza zlecającego badanie, ale drogą elektroniczną.Osoby, które wykonują badania płatne wyniki odbierają same, w automacie. Natomiast te zlecone przez lekarza są już wysyłane elektronicznie.

Taką internetową drogę komunikacji w sprawie badań swoich podopiecznych wybrała większość lekarzy rodzinnych w naszym mieście. Metoda ta skraca czas i zwiększa możliwości dla pacjenta. Lekarz zna je więc bardzo szybko. Odebrać wyniki może też bez problemu lekarz specjalista w innym mieście.
- To bardzo dobry pomysł z automatem- stwierdził Jerzy Łapacz. Okienko czynne jest do godziny 14 a można je odebrać, kiedy nam pasuje. Ktoś kończy później pracę i wtedy przyjeżdża i je odbiera po godzinie 18.


Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo