Turniej tańca "Integracja 2007"

Małgorzata Mateusiak i Karol Kurpiewski	Fot. M. Zawadzka
Małgorzata Mateusiak i Karol Kurpiewski Fot. M. Zawadzka
Kasia i Łukasz zajęli trzecie miejsce w stylu latin

W tańcu nie są niepełnosprawni W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "Integracja 2007" wzięło udział 108 par, w tym 23 z klubów ostrołęckich. Turniej organizowany był już po raz czwarty. W tym roku przez Klub Tańca "Impuls" oraz OSON.

Pary rywalizowały w kategoriach Promotion (początkujący) oraz Top Klasa (zaawansowany).

O udanym występie mogą mówić Katarzyna Gałka i Łukasz Milewski, ponieważ zdobyli klasę taneczną B w stylu latin. Drugie miejsce w klasie D zajęli Małgorzata Mateusiak i Karol Kurpiewski (IMPULS Ostrołęka), w tej samej kategorii wiekowej, ale w stylu latin trzecie miejsce zajęła para: Łukasz Milewski i Katarzyna Gałka (IMPULS Ostrołęka), Kamil Dąbrowski oraz Joanna Pietras (IMPULS Ostrołęka) wywalczyli siódme miejsce w tej kategorii. Znacznie lepiej poszło im w tańcach standardowych, gdzie zajęli trzecie miejsce. W klasie B w stylu latin ósme miejsce zajęła para z klubu tanecznego ATRIA w Ostrołęce: Jeremiasz Nasiadka i Anna Zacharzewska, w stylu standard na trzecim stopniu podium stanęli Rafał Leszczyński i Ewelina Nowogrodzka (FAN Ostrołęka).

Bardzo dobrze spisali się również najmłodsi uczestnicy turnieju. W kategorii wiekowej 8-9 lat pierwsze miejsce ex aequo zajęły pary: Paweł Kalewski i Oliwia Marcinkowska oraz Patryk Walczak i Adrianna Kowalczyk. Drugie miejsce zdobyły również dwie pary: Maciej Kowalski i Olga Przychodzeń oraz Igor Milewski i Luiza Stefańska. Zwycięskie pary należą do klubu "IMPULS".

Kategoria wiekowa 10-11 lat, klasa H pierwsze miejsce zajęli: Hubert Brodowski i Paula Stefańska oraz Jakub Pfajfer i Karolina Modzelewska (IMPULS Ostrołęka). W klasie G na podium stanęły dwie pary z klubu "IMPULS": pierwsze miejsce Patryk Harasimczuk i Weronika Sęk oraz drugie - Jakub Rajkowski i Monika Sawicka. Czwarte miejsce w klasie C zajęli: Konrad Minasiewicz i Anna Ciecierska (ATRIA Ostrołęka), w tej samej klasie, ale już ósme miejsce: Adrian Różycki i Ewa Dzięgielewska (FAN Ostrołęka). Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 12-13, klasa F wywalczyła para: Aleksander Mateusiak i Marta Zielińska (IMPULS Ostrołęka). W klasie E czwarte miejsce zajęli: Łukasz Cichy i Alicja Chojnowska (IMPULS Ostrołęka), ósme - Kamil Deptuła i Aneta Żebrowska (IMPULS Ostrołęka). Klasa E, kategoria wiekowa 14-15 piąte miejsce wywalczyła para: Krzysztof Łada i Aleksandra Laska (ATRIA Ostrołęka).

W walce o "Puchar Polski w Tańcu na Wózkach" nie wzięła udziału ostrołęcka para: Emil Malanowski i Martyna Wiśniewska, wicemistrzowie świata. Powodem ich nieobecności była kontuzja Martyny.

Celem OTTT "Integracja 2007" było pokazanie, że nie ma różnicy między dziećmi zdrowymi, a chorymi. I tancerze udowodnili, że można pokonać wszystkie bariery.

- Wszycy kochamy taniec - powiedziała nam Danuta Niemczynowicz, trenerka w Klubie Tańca "Impuls" i organizatorka turnieju. - Podczas turnieju niepełnosprawni nie czuli się odizolowani. Nie czuli się niepełnosprawni. n

Milena Zawadzka

Sponsorzy:

Małgorzata Mateusiak i Karol Kurpiewski    Fot. M. Zawadzka

Silikaty Ostrołęka sp. z o. o, Groda, kopalnie kruszywa Mega-Krusz, Zielony Market w Troszynie, restauracja Kugiel, JBB w Łysych, apteka "Na Gorbatowa", firma remontowo-budowlana Pyrys-Bud Piotra Cichego, Grupa Obsługi Przemysłu Beta, ComboArt, Zespół Elektrowni Ostrołęka, drukarnia Informedia, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, pizzeria Rica, Urząd Miasta w Ostrołęce, PFRON, PZSN Start, Interhotel, samorząd województwa nazowieckiego.

Patronat honorowy - prezydent Ostrołęki, marszałek województwa mazowieckiego.