Policyjna labradorka

(mb)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Ostrołęcka policja ma psa tropiącego narkotyki. Raga jest labradorem płci żeńskiej, ma rok i trzy miesiące. Od kilku tygodni Komenda Miejska Policji w Ostrołęce może skuteczniej walczyć z narkomanią.
- W roku 2000 odbyła się sesja Rady Miejskiej poświęcona narkomanii - mówi nadkom. Mirosław Dąbkowski, komendant miejski policji w Ostrołęce. - Jednym z ustaleń na tej sesji było ufundowanie komendzie psa do tropienia narkotyków.
Miasto przeznaczyło pieniądze na ten cel, ale nie jest łatwo kupić dobrego tropiciela narkotyków. Najlepsze są labradory, które nie są agresywne, a przy tym mogą pracować nieprzerwanie i wciąż skutecznie nawet przez sześć godzin.
Raga pochodzi z Radomska. Gdy ją kupowano, miała nieco ponad pół roku. Z powodzeniem przeszła wstępne testy w ośrodku szkoleniowym w Sułkowicach. Tam nadano jej imię i tam przeszła 5-miesięczne szkolenie. Potrafi bezbłędnie wytropić pięć najpopularniejszych narkotyków.
Raga służy już w ostrołęckiej komendzie. Jej opiekunem jest st. post. Tomasz Bezpalko. Raga mieszka u niego w domu, bo labradory źle znoszą pobyt w służbowych kojcach.
- To bardzo sympatyczny pies - mówi Tomasz Bezpalko. - Łagodny, lubi dzieci.
Raga jest skuteczna. Ma już na swoim koncie kilka przypadków wykrycia narkotyków.
- Będziemy ją wykorzystywać do działań prewencyjnych w szkołach - tłumaczy komendant Dąbkowski. - Będziemy to robić za zgodą dyrekcji szkół, rodziców oraz uczniów.
Dotychczas ostrołęccy policjanci musieli sobie radzić bez psa tropiącego narkotyki. Kilka razy wypożyczali psa z Legionowa. Teraz mają Ragę, dzięki której łatwiej będzie zwalczać narkomanię i zapobiegać jej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo