Medal dla współwłaściciela Intercellu

Medal dla współwłaściciela Intercellu

(MS)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Holger Hjelm (z lewej) z dyrektorem H. Mikołajewskim z Intercell SA

Holger Hjelm (z lewej) z dyrektorem H. Mikołajewskim z Intercell SA ©Archiwum Intercell

Holger Hjelm, główny akcjonariusz Intercellu SA ze Szwecji, otrzymał od prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. To prestiżowe odznaczenie zostało przyznane za "wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarczego Polski". Uroczystość odznaczenia odbyła się 8 sierpnia w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Holger Hjelm jest jednym z pionierów zagranicznych inwestorów w Polsce. Początki jego działalności sięgają lat 60. Współpracował wówczas z Pagedem, Polimexem-Cekopem, Minexem i innymi ówczesnymi centralami handlu zagranicznego. Na początku lat 70. owocem jego działalności były symbole nowoczesnej na owe czasy przestrzeni biurowej jakie powstały w Warszawie - biurowce Intraco I (ul. Stawki) i Intraco II na ul. Chałubińskiego.
Holger Hjelm (z lewej) z dyrektorem H. Mikołajewskim z Intercell SA

Holger Hjelm (z lewej) z dyrektorem H. Mikołajewskim z Intercell SA ©Archiwum Intercell

Obecnie Holger Hjelm aktywny jest głównie w branży papierniczej i telekomunikacyjnej. Firma Telefonika, której jest jednym z właścicieli, wprowadziła na polski rynek znane niebieskie aparaty telefoniczne na karty magnetyczne. W branży papierniczej jest jednym z właścicieli spółki Intercell w Ostrołęce, powstałej w 1989 roku. Przez kilka lat była to jedyna tak duża zagraniczna inwestycja w Polsce. Inwestycje w czasie 10-letniej działalności Intercellu przekroczyły ponad 220 mln dolarów. Intercell jest piątą co do wielkości zainwestowanego kapitału szwedzką inwestycją w Polsce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo