II Spływ Kajakowy "Omulew 2002"

II Spływ Kajakowy "Omulew 2002"

(MS)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Do 7 czerwca czekamy na zgłoszenia kandydatek do wyborów Miss Omulwi, które odbędą się podczas II Spływu Kajakowego "Omulew 2002".
Kandydatki muszą spełnić tylko dwa warunki: pochodzić lub mieszkać na terenie gminy przez którą przepływa Omulew (np. Ostrołęki, Kadzidła, Baranowa, Olszewa-Borek i innych) oraz ich wiek musi mieścić się w przedziale od 16 do 25 lat. Bursztynową koronę miss założy 15 czerwca podczas Wesela Kurpiowskiego w Kadzidle.
Ponad 60 załóg kajakowych m.in. z Litwy, Niemiec, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Warszawy i Ostrołęki pokona ok.
80 km Omulwi, podczas spływu zorganizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Aleksandra Kopcia z Baranowa w dniach 13?16 czerwca. Spływ rusza 13 czerwca z miejscowości Wikno i dociera do wsi Wesołowo. Drugiego dnia kajakarze przepływają przez Wielbark i docierają do miejscowości Krukowo. 15 czerwca z Surowego ruszają do Gleby przez Nową Wieś i Zawady. W Glebie odbędą się zawody kajakowe o puchar przewodniczącego Sejmiku Mazowieckiego i zabawa taneczna. Następnego dnia uczestnicy spływu wezmą udział w Weselu Kurpiowskim, a następnie w konkursie na najpiękniejsze sprawozdanie z pokonanej trasy.
? Zostanie opracowany specjalny program, wspólny dla wszystkich gmin położonych w dolinie Omulwi ? mówi Stanisław Dawidczyk, prezes TSK im. Aleksandra Kopcia. ? Ma on pomóc nam w zagospodarowaniu turystycznym szlaku, budowie pól namiotowych, stanic wodnych i całych kompleksów rekreacyjnych.
O planach stworzenia z doliny Omulwi atrakcyjnego regionu turystycznego kilkakrotnie pisaliśmy na łamach TO.
Komandorem spływu będzie Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki. Patronat nad tą imprezą objął przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Włodzimierz Nieporęt, a patronat medialny ?Tygodnik Ostrołęcki?.
Jedną z największych atrakcji spływu będą wybory do tytułu Miss Omulwi. Na najładniejsze panny z terenu gmin przez które przepływa Omulew, w wieku 16?25 lat, czekają m.in. dwa kajaki i sprzęt RTV. Kandydatki mogą zgłaszać się same i być zgłaszane do 7 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Towarzystwo Społeczno Kulturalne pod nr. telefonu 760-51-03 oraz sekretariat redakcji ?Tygodnika Ostrołęckiego?. Dyrektorem biura Miss Omulwi został wicestarosta ostrołęcki Witold Pakieła.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo