SPS Handel kupi Zakłady Mięsne?

SPS Handel kupi Zakłady Mięsne?

(ms)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Odpowiedź na to pytanie poznamy jeszcze przed świętami, usłyszeliśmy w czwartek 14 marca od jednego z szefów SPS Handel.
SPS Handel od kilku tygodni interesuje się odkupieniem od Morlin akcji ostrołęckich zakładów mięsnych. Prowadzone są negocjacje. W środę 13 marca do zarządu zakładów mięsnych w Morlinach trafiła oferta SPS Handel odkupienia 76 proc. akcji ZM ?Ostrołęka?. Jakie kwoty zostały przedstawione w ofercie chcącego kupić, podobnie jak co zawierała oferta Morlin skierowana do SPS Handel nie wiadomo, ponieważ negocjacje objęte są tajemnicą. Zwyczajową klauzulę tajności negocjacji podpisali obaj partnerzy rozmów.

Kto chce kupić zakłady

SPS Handel jest spółką akcyjną. Spółka powstała cztery lata temu. Jej siedziba znajduje się w Warszawie, ale wszyscy zarządzający firmą są związani z Ostrołęką i okolicami. SPS Handel zatrudnia ok. 250 osób. Firma jest jednym z największych dystrybutorów artykułów spożywczych w Polsce. Zajmuje się konfekcjonowaniem artykułów spożywczych, należy doń kaszarnia w Szczytnie, oraz firma Melvit w Ostrołęce a poprzez nią młyny mączne koło Tarnobrzegu, sieć sklepów ?Zielone Markety?, trzy hurtownie spożywcze, piekarnie w Krasnosielcu. SPS jest jednym z największych dystrybutorów np. kawy Mokate w Polsce.

Czy Morliny chcą sprzedać zakłady

- Kupcie ?Ostrołękę? ? apelowali do SPS Handel szefowie Morlin podczas spotkania z władzami miasta i związkowcami w Ostrołęce 12 marca. ? My chętnie sprzedamy!
Tymczasem w piśmie ministra skarbu państwa Wiesława Kaczmarka datowanym na 12 marca czytamy: ?14 lutego 2002 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa odbyło się spotkanie z udziałem Tadeusza Steckiewicza podsekretarza stanu i Przemysława Chabowskiego prezesa Zarządu Spółki Zakłady Mięsne ?Morliny? SA, a następnie w dniu 20 lutego pana Jarosława Kalinowskiego wicepremiera, i Tadeusza Steckiewicza z Juanem Carlosem Ramonell del Rio ? prezydentem CAMPFORIO International, a zarazem większościowym akcjonariuszem Zakładów Mięsnych ?Morliny? SA, przy udziale Przemysława Chabowskiego.
Przedmiotem spotkań było omówienie aktualnej sytuacji w Zakładach Mięsnych ?Ostrołęka? SA. Przemysław Chabowski prezes Zarządu ZM ?Morliny? SA poinformował o planach związanych z restrukturyzacją ZM ?Ostrołęka? SA i koniecznością dostosowania wielkości zatrudnienia do kosztów ponoszonych przez spółkę w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. W obecnej sytuacji nieuniknione będą zwolnienia pracowników w Zakładach Mięsnych w Ostrołęce. Jednakże należy podkreślić, iż akcjonariusz większościowy, którym są Zakłady Mięsne ?Morliny? SA, nie jest zainteresowany wycofaniem się ze współpracy z ZM ?Ostrołęka? SA. W zakładzie utrzymana będzie produkcja i zatrudnienie, dające w perspektywie możliwość rozwoju i konkurowania na rynku przetwórstwa mięsnego?.

Zarzuty w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie działania na niekorzyść Zakładów Mięsnych ?Ostrołęka?, przez zarząd spółki. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyły w lutym..... działające w zakładzie związki zawodowe.
- Zbieramy i badamy dokumenty oraz przesłuchujemy świadków. Na tym etapie postępowania nie możemy nic więcej powiedzieć ? poinformował nas Andrzej Rycharski, prokurator rejonowy w Ostrołęce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo