Przedsiębiorcy przystępują do izby

Przedsiębiorcy przystępują do izby

Fot. W. Kujałowicz

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Ostrołęckie Forum Gospodarcze przystępuje do Krajowej Izby Gospodarczej. KIG jest największą w Polsce organizacją skupiającą przedsiębiorców, OFG zrzesza ponad 60 właścicieli firm z Ostrołęki i okolic.
Andrzej Kania z OFG i  Elżbieta Sikorska

Andrzej Kania z OFG i Elżbieta Sikorska ©Fot. W. Kujałowicz

Uchwałę o przystąpieniu do KIG podjęło Walne Zgromadzenie Ostrołęckiego Forum Gospodarczego, które obradowało w Ostrołęce 27 lutego. Żeby przystąpienie doszło do skutku, podobną uchwałę musi podjąć rada KIG. Jak powiedział nam sekretarz ostrołęckiego forum Andrzej Kania, przynależność do KIG daje ostrołęckim przedsiębiorcom możliwość udziału w szkoleniach, dostęp do informacji i silniejszą reprezentację wobec władz. Walne zebranie członków OFG zadecydowało o przystąpieniu do krajowej izby bez głosu sprzeciwu. Członkostwo w KIG będzie kosztowało organizację ostrołęckich przedsiębiorców 2,4 tys. zł rocznie.
Członkowie forum postanowili również, że OFG nie wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Pojedynczy przedsiębiorcy z OFG startujący z różnych list mogą uzyskać poparcie swej organizacji, pod warunkiem, że ich program będzie zbieżny z celami, które OFG stawia przed sobą.
? Nie chcemy być samej w polityce, ale blisko polityków ? mówi sekretarz OFG Andrzej Kania. ? Współpracujemy ściśle z organizacjami samorządowymi, ale naszy zadaniem nie jest uczestnictwo we władzy, a reprezentowanie przedsiębiorców, dbanie o ich interesy, zapewnianie ludziom pracy.
Walne zebranie upoważniło również zarząd OFG do prowadzenia rozmów z Regionalną Izbą Gospodarczą ONZ na temat możliwości współpracy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo