Przyjaciele Domu

(mb)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Przyjaciele Domu

©M. Bubrzycki

Przyjaciele Domu Dziecka, spotkali się 14 stycznia To największy dom w mieście. Raz w roku spotykają się w nim przyjaciele Domu Dziecka czyli ci wszyscy, którzy pomagają jego mieszkańcom. Przyjaciół z roku na rok przybywa.
Przyjaciele Domu

©M. Bubrzycki

W ostrołęckim Domu Dziecka po raz czwarty dziękowano przyjaciołom, czyli tym wszystkim, którzy pomagają jego mieszkańcom. Każda pomoc się przydaje, zwłaszcza że w tym roku, kalkulując wysokość dotacji dla domów dziecka, na dzienne wyżywienie jednego wychowanka przeznaczono zaledwie 2 zł 21 gr.
? Grono naszych przyjaciół stale się powiększa ? mówi Cezary Kotowski, dyrektor Domu Dziecka. ? Najwięcej życzliwości spotyka mieszkańców naszego największego domu w mieście w okresie świątecznym.
Miniony rok nie był najłatwiejszy dla ostrołęckiego Domu Dziecka.
? Mieliśmy sporo kłopotów, jak w każdym domu ? mówi Cezary Kotowski. ? Mamy też jednak z czego się cieszyć.

Honorowe tytuły "Przyjaciel Domu Dziecka" otrzymali:

Honorowe tytuły "Przyjaciel Domu Dziecka" otrzymali:


Mariusz Prusaczyk z Urzędu Miejskiego; Roman Balcerzak ? firma Kurpex; lek. wet. Jacek Antoszewski; Waldemar i Jolanta Sobocińscy; Leszek Wiktorski; Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o.; Ostrołęckie Forum Gospodarcze; Anna Gocłowska i Teresa Pawłowska z delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty; Zdzisław Koziatek ? firma Celpak; ostrołęcki zbór Kościoła Zielonoświątkowego; Pracownicze Ogrody Działkowe "Czeczotka".Wszyscy wychowankowie (jest ich około 60) zdali do następnej klasy, kilkoro z nich studiuje. Ostrołęcki Dom ma sukcesy sportowe ? w ubiegłym roku zdobył dwa tytuły wicemistrza Polski w kategorii domów dziecka w koszykówce oraz w unihokeju. Dzięki sponsorom, udało się kupić dziesięć komputerów do sali komputerowej, której może pozazdrościć niejedna szkoła (uroczyste otwarcie sali odbędzie się podczas najbliższych ferii zimowych).
Do grona przyjaciół Domu dołączył poseł Marian Piłka, który wziął udział w spotkaniu przyjaciół 14 stycznia i przekazał na rzecz Domu 500 zł. Prezydent Arkadiusz Czartoryski zwracając się do przyjaciół Domu Dziecka powiedział:
? Ostrołęka jest bogata sercem państwa. To dzięki ludziom takim, jak państwo, mieszkańcy Domu Dziecka mają lepsze warunki życia.
? Poddaję taką myśl, aby ostrołęckie rodziny, które mogą i potrafią nawiązać bliższy kontakt z mieszkańcami Domu, zaprosiły ich do swoich domów ? zaproponował Ryszard Januszkiewicz, jeden z przyjaciół Domu. ? Wychowankom taki stały kontakt jest bardzo potrzebny.
Prezydent Czartoryski zapowiedział, że w tym roku rozpocznie się remont mocno wyeksploatowanego budynku ? zostaną wymienione okna i położona nowa elewacja.
Przyjaciołom Domu bardzo spodobały się pomysłowe jasełka w czterech aktach w wykonaniu młodych aktorów z Domu, przygotowane dużym nakładem sił przez mieszkańców i ich wychowawców.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo