Burmistrz zarabia z dodatkiem

Burmistrz zarabia z dodatkiem

(AS)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Pensja burmistrza Makowa nadal wynosi 5,3 tys. zł brutto. Na ostatniej sesji rady miasta uchwalono przyznanie burmistrzowi dodatku specjalnego w wysokości 1300 zł.
Nie oznacza to nowych pieniędzy dla burmistrza, ale utrzymanie dodatku już istniejącego. Ciekawe jest tylko uzasadnienie przewodniczącego rady miasta Stefana Marcińca, który napisał: "przyznanie dodatku specjalnego dla burmistrza miasta uzasadnia się szerokim zakresem wykonywanych zadań, a w szczególności koniecznością dokończenia procesu prywatyzacji zadania komunalnego gminy w zakresie zaopatrzenia miasta w energię cieplną".
Te specjalne dokonania wyglądają nieco blado, zwłaszcza, że w jedynym z punktów poprzedzających uchwalanie pensji dla burmistrza była informacja z przychodów i wydatków zakładów budżetowych na rok 2002. Na początku br. na pulsie był tylko Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Niedobory Zakładu Energetyki Cieplnej wyliczono na niemal 800 tys. zł Zakładu Gospodarki Komunalnej przekroczyły 300 zł a Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych ok. 5 tys. zł. Nim uchwała o dodatku zapadła, radni zgłosili wątpliwość, czy może ona działać wstecz: sesja była bowiem 27 czerwca, a dodatek miał obowiązywać od 12 czerwca. - Nie ma żadnego zakazu nadania wstecznej daty uchwale - stwierdził Ryszard Czosnek, radca prawny. - Jest to uzasadnione racjami ciągłości. O ile oczywiście radni dodatek przyznają. Nie ma żadnego przymusu, wszystko pozostaje w gestii radnych. Uchwała została podjęta. Na czas jej uchwalania burmistrz zwolnił się z obecności i opuścił obrady. Bożenna Gallera, przewodnicząca komisji rewizyjnej RM, natychmiast uchwałę zaskarżyła. Skarga wpłynęła do przewodniczącego Rady Miejskiej. Jeżeli on nie zareaguje, Gallera zapowiada odwołanie się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Uchwała może obowiązywać z datą wsteczną, ale zgodnie z wytycznymi tylko, gdy dyktuje to ważny interes państwa. W tym przypadku jest tu tylko interes burmistrza - twierdzi Gallera.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo