AS

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Pod koniec lutego aktorzy z Makowa zaprezentowali się sąsiadom zza wschodniej granicy. "Misterium Męki Pańskiej" wystawiono czterokrotnie: dwa razy na Litwie w Wilnie i dwa razy na Białorusi w Swisłoczy i Porozowie
- Dzięki temu wyjazdowi sami inaczej spojrzeliśmy na nasze widowisko - wspomina Maria Zielonka, animator kultury z Miejskiego Domu Kultury. - Było wspaniale, oglądano nas ze łzami w oczach, doprawdy trudno oddać atmosferę. Tak samo ciepło przyjmowali nas katolicy i prawosławni. Po postu są Polakami, którym brakuje kontaktu z polską kulturą i mową.
"Misterium Męki Pańskiej" według scenariusza księdza Remidiusza Stacherskiego wystawiła po raz pierwszy licealna młodzież z Makowa.
Po raz drugi do scenariusza sięgnęła Maria Zielonka. I tak, przed trzema laty, za sprawą aktorów - amatorów spektakl wyszedł na ulice miasta. Widowisko odniosło tak duży sukces, że postanowiono na stałe włączyć go w życie kulturalne Makowa. Rok później aktorzy z Makowa występowali także przed publicznością warszawską, płocką i pultuską.
W tym roku 25 lutego makowscy widzowie mieli okazję podziwiać sztukę po raz trzeci. A trzy dni później artyści zawieźli spektakl na Litwę i Białoruś. Wyjazd ten był wynikiem zaproszenia przez Związek Polaków na Litwie oraz współpracy powiatu makowskiego z powiatem swisłockim na Białorusi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo