Zmarł długoletni dyrektor MDK w Makowie. Był znanym...

  Zmarł długoletni dyrektor MDK w Makowie. Był znanym społecznikiem

  red

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Zmarł długoletni dyrektor MDK w Makowie. Był znanym społecznikiem
  Zmarł Jan Kacprzyński pierwszy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim
  Zmarł długoletni dyrektor MDK w Makowie. Był znanym społecznikiem
  Zmarł Jan Kacprzyński pierwszy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Informację o śmierci przekazał syn, Dariusz Kacprzyński.


  „Ze smutkiem zawiadamiam, że w dniu 03.02.2018 w Puławach, w wieku 92 lata, zakończył swoje życie Jan Kacprzyński, który w okresie 1962 - 1966 był dyrektorem Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Zawsze pozytywnie wspominał tę pracę, jako poważne wyzwanie, któremu jak miał przeświadczenie, podołał.
  Dzięki swoim kontaktom powstałym podczas jego wcześniejszej kariery w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", do nowo działającej placówki mógł zapraszać znanych artystów o najwyższym poziomie, np. Irenę Santor lub Wojciecha Siemiona. Przyjeżdżały też teatry z całym zestawem dekoracji, albo zespoły muzyczne lub wokalne. Na co dzień, w placówce działała świetlica i ćwiczyły miejscowe zespoły amatorskie, odbywały się różne konkursy. Z czasem coraz bardziej okazywało się, że prowadzenie Domu Kultury to przede wszystkim żmudna i odpowiedzialna materialnie praca biurowo-administracyjna, która nie do końca odpowiadała artystycznej duszy Jana Kacprzyńskiego. I to zdaje się było głównym powodem, dla którego zrezygnował z tej pracy i przeprowadzając się do Puław podjął się nauczania gry na instrumentach muzycznych, organizacji i prowadzenia orkiestry dętej, zespołu wokalnego i instrumentalnego, oraz kapeli ludowej przy budujących się Zakładach Azotowych. Jak praca ta mu odpowiadała, świadczy to, że wykonywał ją aż do przejścia na emeryturę. Maków Mazowiecki był jego miastem rodzinnym i czasami odwiedzał go przy okazji kontaktów z rodziną. Z sentymentem spoglądał na budynek Domu Kultury, a będąc już w wieku zaawansowanym, kilka lat temu odwiedził ówczesną dyrekcję, gdzie został bardzo ciepło przyjęty. Jan Kacprzyński, mimo spowodowanego wiekiem osłabienia i czasem silnych wahań stanu zdrowia, do końca był mobilny i sprawny intelektualnie. Grał na pianinie, dużo czytał czasopism, oglądał telewizję i słuchał muzyki. Pokonał go nagły udar mózgu. Uroczystość pożegnania Jana Kacprzyńskiego odbędzie się dnia 10.02.2018. o godzinie 12. w Puławach w Sali Pożegnań przy ul. Kowalskiego 1, po czym urna z prochami zostanie złożona na Cmentarzu Komunalnym na ul. Budowlanych. Z poważaniem Dariusz Kacprzyński (syn).”

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasza akcja charytatywna!

  Nasza akcja charytatywna!

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.