Wąsewo zostaje w A klasie

P. Nowak
Bohaterem spotkania został strzelec 4 goli Jakub Podolak.
Bohaterem spotkania został strzelec 4 goli Jakub Podolak. P. Nowak
Bardzo dobrze poradzili sobie w ostatniej kolejce A klasy piłkarze Klubu Sportowego Wąsewo. W niedzielę, 19 czerwca pokonali na boisku w Brudkach Starych Orlęta Baboszewo 5:2 i już teraz, bez względu na rozstrzygnięcia w wyższych ligach, zapewnili sobie utrzymanie.

Rywale liczyli na korzystny rezultat, który dawał by im jeszcze nadzieję na awans do ligi okręgowej. Lepsi okazali się jednak zawodnicy beniaminka, którzy chcieli zapewnić sobie bezpieczne utrzymanie w rozgrywkach. Już w 3. minucie dał o sobie znać najskuteczniejszy piłkarz Wąsewa Adam Pałubiński, który zanotował swoje 28 trafienie w sezonie. Zdobyczy bramkowej pozazdrościł mu kolega z linii ataku. Jakub Podolak w kolejnych minutach zanotował klasycznego hat-tricka i wyprowadził swój zespół na bezpieczne prowadzenie. Goście zdołali w pierwszej połowie jedynie strzelić gola do szatni.

Po zmianie stron podopieczni trenera Józefa Pietkiewicza kontrolowali wydarzenia na boisku. W 75. minucie nie ustrzegli się co prawda błędu i dali sobie wbić gola na 4:2, ale końcówka meczu należała do nich. Bohater tego spotkania, strzelił czwartego gola i "żółto-niebiescy" wygrali ostatecznie 5:2.

Tuż po meczu dotarły pomyślne wieści z innych boisk, gdzie równolegle toczyły się pozostałe potyczki. Wkra Andzin przegrała z rezerwami Tęczy Płońsk, co oznaczało, że Wąsewo w najgorszym przypadku uplasuje się na 8. miejscu, a więc pierwszym niezagrożonym spadkiem.

KS Wąsewo - Orlęta Baboszewo 5:2 (4:1)
Bramki dla Wąsewa: Podolak Jakub x 4, Pałubiński Adam