UOLKA najlepszy na Mazowszu

P. Nowak
Dominik Mikołajczyk (na zdjęciu) wygrał swoją kat. wagową 69 kg, ale w punktacji Sinclair uległ Mateuszowi Pelcowi. P. Nowak
Zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów ostrowskiego UOLKA startowali 17 września w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17. Zespołowo okazali się najlepsi na Mazowszu.

W zawodach wystartowało 12 sztangistek i sztangistów z Ostrowi. Jedni walczyli w mniej, inni bardziej licznie obsadzonych kategoriach wagowych. Cały zespół zdobył łącznie 9 medali. Pierwsze miejsca zajęli: Natalia Konach, Aneta Młodzianowska, Dominik Mikołajczyk i Mateusz Pelc. Srebrne medale wywalczyli: Patrycja Rolińska i Daniel Ojdanowski, a brązowe: Krzysztof Pakuła, Paweł Brylak i Damian Piędziak. Pozostali: Anna Grala, Marek Pakuła i Krystian Ojdanowski plasowali się poza podium, na czwartych i piątych lokatach.

- Poza Dominikiem Mikołajczykiem i Mateuszem Pelcem w zawodach wystartowali mniej doświadczeni, czasami w ogóle nowi zawodnicy. Jak się okazało, poradzili sobie bardzo dobrze pokonując w klasyfikacji zespołowej takie kluby, jak Mazovia czy WLKS Siedlce - cieszył się trener sztangistów Zygmunt Klepacki.