Unia wywalczyła srebro w Łomża Cup 2013

Archiwum organizatora
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket podczas turnieju w Łomży.
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket podczas turnieju w Łomży. Archiwum organizatora
Zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket wywalczyły drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju z udziałem drużyn z Mazowsza, Podlasia i Dolnego Śląska. Podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego w zawodach musiały uznać jedynie wyższość SKS 12 Warszawa.

Koszykarki Unii Basket przed turniejem w Łomży (18-19 maja()zostały wzmocnione o zawodniczki Tęczy Ostrołęka. Wspólne treningi z zawodniczkami prowadzonymi przez trenera Tadeusza Nalewajka zaowocowały dobrą postawą w turnieju "Łomża Cup 2013". W pierwszym spotkaniu ostrołęczanki odniosły zwycięstwo nad UKS Puls Zambrów 44:37.
W kolejnym spotkaniu turnieju podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego po zaciętej i emocjonującej walce pokonały La Basket Warszawa 45:40, po bardzo dobrej grze obronnej Wiktorii Czarneckiej i dobrej skuteczności w końcówce meczu koleżanek z zespołu.
W drugim dniu turnieju nasze zawodniczki nieoczekiwanie przegrały z UKS 4 Warszawa 47:70. Mimo to awansowały do półfinału zawodów, w którym pokonały UKS Mniszek Boguszów-Gorce 46:36. W finałowym meczu z SKS 12 Warszawa zabrakło trochę szczęścia, skuteczności, aby odnieść zwycięstwo. Koszykarki Unii Basket przegrały 32:40 i musiały zadowolić się srebrnym medalem w turnieju.
- Występ moich podopiecznych oceniam, jako dobry - mówi trener Mariusz Mierzejewski. - Po zakończonym sezonie nie trenowaliśmy już tak intensywnie, a mimo to potrafiliśmy rozegrać kilka niezłych spotkań i zająć wysokie miejsce w turnieju. Mam nadzieję, że ten zespół w przyszłym sezonie pokaże, że stać go na dobre wyniki w lidze kadetek.