Unia Basket Ostrołęka 2003 w dobrej formie na start sezonu [ZDJĘCIA]

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka z rocznika 2003 kontynuują dobrą passę w rozgrywkach mazowieckich. Podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego przed własną publicznością pokonały ekipę UKS 4 Ursus Warszawa.

Zespół Unii Basket od początku kontrolował przebieg dzisiejszej rywalizacji. Pierwsze trzy kwarty zakończyły się wyraźną przewagą zespołu z Ostrołęki. Dopiero w czwartej kwarcie zespół UKS 4 Ursus Warszawa podjął walkę z dobrze dysponowanymi tego dnia koszykarkami z Ostrołęki. Była to druga wygrana z rzędu. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe ostrołęczanki pokonały MUKS Pivot Piastów 80:31 (5:19, 5:19, 13:21,7:24).

- Cieszy fakt, że dziewczyny co raz lepiej rozumieją się na boisku. Zdecydowanie poprawiliśmy grę w ataku i obronie. Cieszymy się z postępów szczególnie, że już za moment będziemy mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z gośćmi z zagranicy. Do rywalizacji na turnieju w Ostrołęce przyjadą drużyny z całej Europy: Włoch, Finlandii, Łotwy, Słowacji, Ukrainy - skomentował po meczu trener Mariusz Mierzejewski.

Więcej o zbliżającym się turnieju ligi europejskiej przeczytasz wkrótce w internetowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".

MUKS Unia Basket Ostrołęka - UKS 4 Ursus Warszawa 97:55 (22:13, 23:8, 28:5, 24:29)

Unia Basket: Oliwia Kuszneruk-15, Alicja Augusciak-3, Zuzanna Brzezowska-18, Małgorzata Piórkowska-8, Natalia Plewko-14, Zuzanna Zając-15, Zuzanna Kruszewska-2, Nikolina Dziadak, Paulina Mierzwa-2, Wiktoria Pyskło-4, Zuzanna Władysiuk-14, Julia Maciak-2, Wiktoria Maciak, Julia Runo. Trener: Mariusz Mierzejewski