Udane starty młodych pływaków

AD
Młodzi pływacy z dyplomami i medalami.
Młodzi pływacy z dyplomami i medalami. Fot. Archiwum klubu
Podopieczni pary trenerów Joanny Augustyniak i Włodzimierza Janczewskiego startowali na trzech różnych pływalniach w trzech innych województwach w Polsce.

Zawodnicy pod okiem Joanny Augustyniak z roczników 94-98 zmagali się w Sokółce - woj. podlaskie. Były to Międzynarodowe Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Sokółki. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników m.in. z Litwy, Łotwy i Białorusi - łącznie z trzynastu klubów. Na pierwszym miejscu uplasowali się Paweł Szulerecki '95 (kat.95-96) - 100 m grzbietem, Rafał Gumowski '97 (97 i młodsi) - 100m motyl i na drugim miejsc na 100 m zmiennym. Na drugim miejscu podium stanął Krzysztof Gumowski '96 (95-96) - 50 m dowolnym. Trzecie miejsce wywalczyli Angelika Wikieł '98 (97 i młodsi) - 50 m dowolnym i Łukasz Równy '96 (95-96) - 100 m zmiennym. W zawodach brali udział również początkujący pływacy z rocznika 98 - Wiktoria Aptacy i Mateusz Głębocki bijąc swoje pierwsze życiowe oraz startujący w kategorii 94 i starsi - Bartek Choromański '94.
W Raszynie swoich sił, w pierwszej rundzie Sportowego Talentu Pływackiego 8-9- latków, z powodzeniem próbowali najmłodsi pływacy ostrołęckiego klubu. Martyna Choromańska i Żaklina Wikieł oraz Przemek Bałdyga. Najmłodsi zawodnicy UŚKS dzielnie stawili czoła w imprezie, w której uczestniczyło około 250 zawodników z Mazowsza i przywieźli w sowich rocznikach złoto - Przemek Bałdyga 25 m klasykiem i srebro - 25 m dowolnym, Żaklina Wikieł z kolei dwa dystanse ukończyła na trzecich miejscach - 25 m dowolnym i grzbietem, a Martyna Choromańska było siódma style dowolnym.
W Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych, gdzie startowała Manuela Wikieł. Zawodniczka na zawody pojechała będąc w okresie ciężkiego treningu na obozie z kadrą Polski, przed mającymi odbyć się w kwietniu Mistrzostwami Polski seniorów. Mimo wzmożonego treningu Manuela zdobyła brąz na 200 m st. dowolnym z bardzo dobrym czasem 2:06,92. Ponadto zawodniczka ostrołęckiego klubu została wybrania do pocztu honorowego, otwierającego mistrzostwa, wciągając flagę na maszt.