MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trójka postraszyła lidera. Zobacz zdjęcia i wideo

Hubert Milewski zdobył sześć bramek dla Trójki
Hubert Milewski zdobył sześć bramek dla Trójki S. Kaczmarczyk
Świetne widowisko stworzyli szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w starciu z liderem rozgrywek MKS Wieluń. W starciu 18. kolejki II ligi lepsi okazali się goście, ale za swoją postawę podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga.

– Wiem, że rywalom bardzo zależało na odniesieniu zwycięstwa, w kontekście remisu w pierwszym spotkaniu w Wieluniu – podkreślał przed meczem trener Radosław Żebrowski. – Zespołu nie trzeba motywować na to spotkanie i z pewnością będziemy walczyć z całych sił.
Słowa szkoleniowca miały odzwierciedlenie w faktach, bo od pierwszych minut na parkiecie trwała niezwykle zacięta i emocjonująca batalia. Żaden z zespołów nie mógł do przerwy osiągnąć wyższego, jak jednobramkowego prowadzenia. W naszym zespole świetnie radzili sobie młodzi i utalentowani zawodnicy - Kamil Ludwiczak i Hubert Milewski. Do gry po kontuzji powrócił z kolei Łukasz Kowalczyk, który tym razem skupił się jedynie na rywalizacji w obronie.
– Nie chcemy ryzykować odnowienia się urazu, dlatego ustaliliśmy, że Łukasz Kowalczyk pomoże w tym meczu w obronie, ale nie będzie występował w ataku – tłumaczył już po meczu szkoleniowiec Trójki Radosław Żebrowski.
Do przerwy nasi szczypiorniści przegrywali z drużyną z Wielunia 12:13. Po zmianie stron goście prowadzeni przez trenera Tomasza Derbisa potrafili zwiększyć przewagę do pięciu bramek. Nasi szczypiorniści walczyli ambitnie, ale brakowało skuteczności przy agresywnej obronie rywali. Ostatecznie nasi piłkarze ulegli 27:31, ale blisko trzystu kibiców zgromadzonych na trybunach na zakończenie meczu nagrodziło ostrołęczan gromkimi brawami.

Cały artykuł tylko we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"

Trójka Ostrołęka - MKS Wieluń 27:31 (12:13)
Trójka: Bieniecki, Kozłowski, Wojciechowski - P. Obidziński 1, Milewski 6, Choroszewski 3, Kuliś 3, Kosiński 0, Piskowski 0, Zieliński 0, Ludwiczak 5, Dmowski 3, Niećko 5, Kowalczyk 0, Ścibek 1.