Trampkarze starsi Ostrovi mistrzami jesieni! (zdjęcia, tabela)

Paweł Nowak
Paweł Wiśniewski (w pomarańczowej koszulce), jak na kapitana przystało, wziął sprawy w swoje ręce i strzelił gola na wagę mistrzostwa jesieni Fot. Paweł Nowak
Młodzi piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia na zakończenie rundy jesiennej pokonali na własnym boisku Pełtę Karniewo i utrzymali pozycję lidera, na której spędzą całą zimową przerwę. Mimo ogromnej przewagi w meczu, zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo.
Mecz Ligi Okregowej Trampkarzy Starszych: KS Ostrovia - Pelta Karniewo

Mecz Ligi Okręgowej Trampkarzy Starszych: KS Ostrovia - Pełta Karniewo

Zawodnicy trenowani przez Bernarda Pietkiewicza już od pierwszego gwizdka narzucili rywalowi swoje warunki gry. W 2. minucie piękne prostopadłe podanie z głębi pola dostał Łukasz Rostkowski, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę tuż przy słupku. Ten sam zawodnik nie pomylił się 3 minuty później, kiedy strzałem na pustą bramkę wykończył bardzo ładną, składną akcję gospodarzy. Kiedy w 17. minucie zawodnik Pełty samobójczym trafieniem podwyższył prowadzenie wydawało się, że konfrontacja ta zakończy się pogromem. Gospodarze konstruowali świetne, widowiskowe akcje, jednak razili nieskutecznością. Można powiedzieć, że Ostrovia grała, ale gole strzelali goście. W 25. minucie z jednym z nielicznych ataków wyszli piłkarze z Karniewa i zdobyli bramkę kontaktową, a na kilka minut przed przerwą, co prawda z pozycji spalonej, ale doprowadzili do remisu.

Drugą połowę znów dobrze rozpoczęli miejscowi. Trzy minuty po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie po golu Pawła Wiśniewskiego. Goście, chwilę po stracie gola, stracili także swojego bramkarza, który musiał opuścić boisko z kontuzją i w bramce zastąpił go zawodnik z pola. Ostrovia miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale wynik 3:2 utrzymał się już do końca spotkania.

Po końcowym gwizdku wszyscy cieszyli się z kolejnego zwycięstwa i dobrze zakończonej rundy. Ostatnie spotkania pokazały jednak, że trampkarze z Ostrowi mają jeszcze nad czym pracować. Jeśli chcą utrzymać wiosną pozycję lidera, to nie mogą sobie pozwalać na taką nieskuteczność i tak proste błędy w obronie, jakie im się ostatnio zdarzały. Tym bardziej, że po piętach depcze im UKS Gryf Czerwin, a tylko 3 punkty mniej mają Orzeł Sypniewo i Korona HiD.

KS Ostrovia - Pełta Karniewo 3:2 (2:2)
Bramki dla Ostrovi: Łukasz Rostkowski (5’), gol samobójczy (17’), Paweł Wiśniewski (43’)

Skład KS Ostrovia: Grabowski Krzysztof, Ostrówka Jakub, Dawidczyk Mateusz (60’ Chodubski Rafał), Kubat Mariusz, Han Tomasz, Popowski Paweł, Wiśniewski Paweł (70’ Kopacz Kamil), Lipski Daniel, Rostkowski Łukasz, Grądzki Tomasz, Zapatka Jakub