Nie płacisz abonamentu? Spodziewaj się wezwania do zapłaty

Nie płacisz abonamentu? Spodziewaj się wezwania do zapłaty

sxc.hu

Tygodnik Ostrołęcki

Tygodnik Ostrołęcki

Nie płacisz abonamentu? Spodziewaj się wezwania do zapłaty

©sxc.hu

Przecież to się w głowie nie mieści! 1200 złotych! - oburza się nasz Czytelnik, który dostał wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Mężczyzna nie płacił przez kilka ostatnich lat.
Nie płacisz abonamentu? Spodziewaj się wezwania do zapłaty

©sxc.hu

- Myślałem, że nie trzeba - tłumaczy. - Płaciłem za telewizję satelitarną. Myślałem, że to wystarczy. Teraz nie jestem w stanie od razu uregulować należności. Może jest możliwość rozłożenia tej opłaty na raty? I zastanawiam się, czemu przypomnienie dotarło dopiero teraz?


Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pod koniec ubiegłego roku postanowiła przypomnieć dłużnikom o ich zaległościach.
Podpisała umowę z Pocztą Polską, która wysyła wezwania do zapłaty należności. Dane osób, które nie uiszczają opłat we wskazanym terminie, mają być przekazane do Krajowego Rejestru Długów.

O problemie naszego Czytelnika rozmawialiśmy z Katarzyną Twardowską. To rzecznik prasowy KRRiTV. Pytaliśmy, czy mężczyzna może liczyć na rozłożenie długu na raty.
- Konieczne jest skierowanie pisma (w wersji papierowek) do KRRiTV i jest to jedyny wymagany dokument, aby ubiegać się o rozłożenie zaległej opłaty na raty. Wskazane i pomocne jest zawarcie w tym piśmie numeru identyfikacyjnego abonenta - poinformowała.
Nie zapewniła, że podanie rozpatrzone zostanie pozytywnie, ale skoro jest szansa, warto (a nawet należy) z niej skorzystać.

Masz telewizor (radio)? Płać!
W 2012 r. za korzystanie z radia i telewizora trzeba zapłacić 18,50 zł miesięcznie, a za używanie tylko radia - 5,50 zł za miesiąc. Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika to trzydziestokrotność opłaty miesięcznej - 555 zł w przypadku posiadania telewizora i 165 zł w przypadku posiadania wyłącznie radia.

Opłaty można obniżyć, płacąc za kilka miesięcy z góry. Przykładowo roczny abonament RTV to koszt 199,80 zł, czyli około 16,65 zł miesięcznie. Podobnie jest w przypadku radia - roczny abonament to 59,40 zł, czyli około 4,95 zł za miesiąc. Opłaty za rok wynoszą: 31,35 zł za radio oraz 105,45 za radio i telewizję. KRRiT przypomina, że opłaty są obowiązkowe za posiadanie odbiornika telewizyjnego/radiowego także wtedy, gdy korzystamy z płatnych ofert platform satelitarnych lub sieci kablowych.

Komentarze

Wszystkie komentarze (23) forum.to.com.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo