Sztangiści UOLKA trzeci w Polsce

P. Nowak
Dominik Mikołajczyk (z prawej) został najlepszym zawodnikiem XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Na zdjęciu z trenerem Zygmuntem Klepackim. P. Nowak
Kiedy większość młodzieży korzysta z uroków lata i wakacji, ciężką pracę na siłowniach wykonują zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów w Uczniowskim Ostrowskim Ludowym Klubie Atletycznym. Efekty swojego wysiłku pokazali podczas XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Muszynie.

W jednych z najważniejszych zawodów w kraju w dniach 12-15 lipca startowała szóstka podopiecznych trenera Zygmunta Klepackiego. Wszyscy odnotowali bardzo dobre wyniki, które w większości były ich nowymi rekordami życiowymi. Złoty medal w kategorii +75 kg z wynikiem dwuboju 179 kg (80+99) wywalczyła Kinga Kaczmarczyk. Na najwyższym stopniu podium zakończył zawody również Dominik Mikołajczyk, który w kategorii 69 kg dźwignął łącznie 263 kg (118+145). Choć zwycięstwo miał już w kieszeni próbował jeszcze poprawić swoje wyniki. Próby rwania 120 kg i podrzutu 150 kg nie powiodły się. Pomimo to w klasyfikacji Sinclair'a uwzględniającej stosunek masy ciała do uzyskanego wyniku zdobył aż 351,99 pkt. i został tym samym najlepszym zawodnikiem turnieju. Srebrne medale wywalczyli w Muszynie: Mateusz Pelc (kat. 77 kg) oraz Kamila Kruczyńska (kat. 63 kg). Obojgu do złotych medali zabrakło jedynie 1 kg. Poza podium plasowali się z kolei: Marek Pakuła (12. w kat. 62 kg) i Anna Grala (6. w kat. 63 kg).

W klasyfikacji drużynowej UOLKA zdobył 34 punkty i zajął trzecie miejsce za Mazovią Ciechanów (43 pkt.) i Zawiszą Bydgoszcz (40 pkt.).

To nie koniec wyzwań ciężarowców z Ostrowi. Część zawodniczek ze starszych kategorii wiekowych, m. in. Milena Kruczyńska, już przebywają, a część również wyjedzie na zgrupowania kadry Polski, na których będą przygotowywać się do kolejnych startów na arenie międzynarodowej.