Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka w Krasnosielcu

bb
Krasnosielc dołączył do akcji Szlachetna paczka
Krasnosielc dołączył do akcji Szlachetna paczka bb
Po raz pierwszy Krasnosielc włączył się w ogólnopolską akcję. Liderem jest Beata Heromińska

Po raz pierwszy gmina Krasnosielc bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Co więcej, to jedyna gmina w powiecie makowskim, która postanowiła zaangażować się w przedświąteczną pomoc najuboższym z naszego terenu. Każdy z nas może włączyć się do akcji wybierając rodzinę i przygotowując konkretną pomoc dla niej. Zostań darczyńcą.

"Szlachetna paczka" to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców. W całym kraju powstają specjalne centra pomocy, gdzie zbiera się drużynę wolontariuszy. Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami ze swojego regionu i diagnozują ich sytuację, a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany swojego życia, że dobrze wykorzystają pomoc materialną.

Liderem w rejonie Krasnosielc jest Beata Heromińska. Siedziba jest w GOK-u. Pani Beata skompletowała już grupę wolontariuszy, tzw. Drużynę Super W. Do 17 listopada odbyli wiele spotkań z rodzinami, które potrzebują pomocy. Zapytali o tą konkretną pomoc: sprzęty domowe, ubranka czy książki dla dzieci, pożywienie. Następnie wolontariusze wprowadzili rodziny do wspólnej bazy w Internecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

- Każdy z nas może zapoznać się z listą potrzebujących rodzin, wybrać jedną, bądź kilka i przygotować dla niej paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. O potrzebach darczyńca dowie się z opisu rodziny w bazie. W opisie darczyńca przeczyta podstawowe informacje o rodzinie, ile ma członków, jakie problemy ją dotykają, jak wygląda jej obecna sytuacja materialna i życiowa oraz trzy konkretne potrzeby. Mogą to być sprzęty, ubrania, żywność i inne. Pamiętajmy jednak, że zaznaczając w Internecie chęć pomocy danej rodzinie, nikt inny nie będzie mógł wybrać tej rodziny, zostaje ona zablokowana dla innych darczyńców. Dlatego wybierajmy mądrze. Jeżeli się pomylimy to oczywiście możemy skontaktować się z wolontariuszami i o tym poinformować- mówi pani Beata. Darczyńca, po wybraniu rodziny, zostawia do siebie numer telefonu i w ciągu trzech dni kontaktuje się z nim wolontariusz. Pozostają od wtedy w ciągłym kontakcie.

Następnie, w trakcie finału projektu, 8 i 9 grudnia, przygotowaną przez siebie pomoc darczyńca musi dostarczyć do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, czyli GOK-u w Krasnosielcu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. Po przekazaniu paczki wolontariusze opowiedzą darczyńcy jak wyglądało spotkanie z rodziną i jak ona zareagowała na otrzymany prezent. Czasami zdarza się, że rodzina chce spotkać się z darczyńcą. Jeżeli obie strony wyrażą zgodę, jest taka możliwość.
- Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale i sąsiednich do zostania darczyńcą. Każdy, nie zależnie od tego gdzie mieszka, może pomóc i wybrać rodzinę z listy. Możecie zaprosić do wspólnego przygotowania paczki swoich najbliższych, znajomych, współpracowników. Łatwiej będzie przygotować paczkę, a wspólna pomoc dodatkowo zacieśni więzi z bliskimi- zachęca Beata Heromińska. W razie pytań zaprasza także do GOK-u na rozmowę lub kontakt pod nr tel. (29) 71-75-205.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki