Alkohol i seks na studniówce. Bal maturalny po polsku...

Alkohol i seks na studniówce. Bal maturalny po polsku (wideo)

kp / Gazeta Współczesna

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Alkohol i seks na studniówce. Bal maturalny po polsku (wideo)

©Fot. sxc.hu

Na studniówce parę osób trochę przesadziło i niestety już po dwóch godzinach zabawy wróciło do domu. Ale ogólnie było kulturalnie, bo alkohol jest dla ludzi tylko, że dla ludzi z głową - opowiada Kamil, absolwent II LO.
Alkohol i seks na studniówce. Bal maturalny po polsku (wideo)

©Fot. sxc.hu

Na większości balów maturalnych wniesienie alkoholu jest zabronione, a czasami grozi nawet zawieszeniem w prawach ucznia. Maturzyści nic sobie z tego nie robią i próbują.

- Alkohol był zabroniony, nawet szampana bezalkoholowego nie mieliśmy, ale kilku osobom udało się wnieść jakieś trunki. Najczęściej to dziewczyny były odpowiedzialne za przemyt, bo one nie były sprawdzane. A jak któryś z nauczycieli zobaczył butelkę, to zabierał, tylko obsługa przymykała oko - opowiada jedna z uczennic I LO.

- Wniosłem wódkę w rękawie.
Tak czule obejmowałem swoją dziewczynę, że nic nie było widać. A mój kumpel, to w kieszenie od marynarki butelki schował. Później przelaliśmy do kartonów po sokach i stała na stole, a że sok miał inny kolor, to mało kto zwracał na to uwagę. Poza tym nauczyciele też nie byli w najlepszym stanie - opowiada Tomasz, dziś student ekonomii w Białymstoku.

Butelka w spodnie

Zazwyczaj przy drzwiach przed imprezą studniówkową stoją ochroniarze lub nauczyciele i sprawdzają młodzież. Uczniowie są jednak nadzwyczaj pomysłowi.

- Moja studniówka przede mną i na pewno wniosę jakąś butelkę, bo co to za zabawa bez alkoholu? Już nie mamy 15 lat - mówi Adrian, uczeń jednego z białostockich liceów i dodaje - Włożę butelkę w skarpetkę i owinę sznurkiem, albo do spodni, za pasek i wejdę. Nie wydaje mi się, żeby któraś z nauczycielek odważyła sie skontrolować zawartości moich spodni.

Zdarza się również tak, że uczniowie dogadują się z nauczycielami w sprawie trunków.

- U nas oficjalnie nie można było wnosić alkoholu, ale nieoficjalnie można było mieć pół litra na parę, choć na stole butelka stać nie mogła. Wniosłam butelkę w torebce, a wśród moich koleżanek panował trend wnoszenia trunków pod sukienkami, ale przeważnie rodzice byli za to odpowiedzialni - tak wspomina swój zeszłoroczny bal studniówkowy Emilka, absolwentka XIV LO w Białymstoku.

A co się dzieje ze zarekwirowanym napojami wyskokowymi? Ochrona najczęściej zwraca trunki, ale po 23, kiedy grono pedagogiczne jedzie do domu. Wtedy jest ciche przyzwolenie na picie alkoholu, ale w taki sposób, żeby nikt tego nie widział.

- Skonfiskowany alkohol wędrował przeważnie do plecaków ochroniarzy. Ale niektórzy okazali się ludźmi i po zabawie można było odebrać flaszkę. Parę osób trochę przesadziło i niestety już po dwóch godzinach zabawy wróciło do domu. Ogólnie było kulturalnie, bo alkohol jest dla ludzi tylko, że dla ludzi z głową - opowiada Kamil, absolwent II LO, którego studniówka odbyła się 5 lat temu.

Małe bara Bara

- Na mojej studniówce, która odbyła sie ze 100 lat temu alkohol był zabroniony. Ale nikomu to nie przeszkadzało w tym, żeby go przynieść. Pod stołami królowała wódka, a na stołach coca-cola - mówi 23-letni Grzesiek. I dodaje: - A jeszcze słyszałem coś o toaletowych ekscesach, ale to nic potwierdzonego, chociaż po małej wpadce nagle ochrona zaczęła sprawdzać toalety, no wie pani małe bara bara.

A co wy sądzicie o sprawie? Czy młodym ludziom, którzy skończyli 18 lat powinno się zabraniać picia alkoholu podczas studniówek? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.Źródło: Gazeta Współczesna Na studniówkach wódka leje się strumieniami (zobacz wideo). Czy nauczyciele powinni zabraniać picia alkoholu? Podyskutuj na forum

Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.to.com.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo