Papież przyjeżdża do Polski

Papież przyjeżdża do Polski

(aka, jp)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Papież przyjeżdża do Polski
W najbliższy piątek przyjeżdża do Polski papież Jan Paweł II. Ojciec Święty spędzi w ojczyźnie cztery doby.
Papież przyjeżdża do Polski
Wieczorem 16 sierpnia Jan Paweł II wyląduje na lotnisku w podkrakowskich Balicach i zaraz potem uda się na spoczynek do rezydencji metropolity krakowskiego. W sobotę 17 sierpnia poświęci sanktuarium w Łagiewnikach, wieczorem zaś spotka się na Wawelu z władzami państwa. W niedzielę o 10.00 rozpocznie się najważniejszy dla wiernych punkt wizyty Jana Pawła II w Polsce. Będzie nim Msza święta oraz modlitwa na Anioł Pański na krakowskich błoniach.
Organizatorzy szacują, że na tę mszę przybędzie półtora do dwóch milionów ludzi z całego kraju. Po mszy Jan Paweł II uda się na obiad z polskimi biskupami, a wieczorem nawiedzi Wawel i cmentarz rakowicki w Krakowie gdzie spoczywają jego rodzice. W poniedziałek 19 sierpnia papież odprawi nabożeństwo w Kalwarii Zebrzydowskiej, a po południu odleci do Watykanu.
Z całej Polski do Krakowa przyjadą pielgrzymi na spotkanie z Ojcem Świętym. Nie zabraknie również wiernych z naszego regionu. Wejściówki na Mszę świętą celebrowaną przez papieża rozeszły się w ekspresowym tempie. Spotkanie z Ojcem Swiętym zapewniło proboszczom zajęcie, o dodatkowe bilety musieli zabiegać w kuriach łomżyńskiej i płockiej.
W Pułtusku wejściówki rozprowadzała każda parafia. W kościele pw. św. Józefa do wzięcia udziału w papieskiej mszy zgłosiło się ok. 40 chętnych. Podobna liczba pielgrzymów wyruszy na spotkanie z Janem Pawłem II z parafii pw. św. Józefa w Makowie. Mniej szczęścia mieli parafianie w Małkini, którzy chęć wyjazdu na krakowskie błonia zgłosili zbyt późno. Proboszcz parafii mimo starań o wejściówki w kurii, nie zdołał ich zdobyć.
Ostrów Mazowiecka będzie miała w Krakowie liczną reprezentację.W parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza zainteresowanych nie brakowało, parafianie korzystali z pomocy proboszcza lub zdobywali wejściówki z innych źródeł.
Ostrołęckie parafie współpracowały z Akcją Katolicką. Na spotkanie z Ojcem Świętym wyjadą z Ostrołęki trzy autokary z pielgrzymami, a na rozdysponowanie czekało w piątek 9 sierpnia jeszcze 50 kart wstępu. Ponadto 150 wejściówek rozdysponowano wśród wiernych z parafii pw. Nawiedzenia NMP. Parafianie z kościoła pw. św. Antoniego wyjechać mogli z grupą organizowaną przez Radio Maryja.
Czytelnicy, którzy nie wyjadą na spotkanie z papieżem, będą mogli śledzić przebieg wizyty na łamach TO, relacjonowany przez naszego specjalnego wysłannika. W internetowym wydaniu na bieżąco ukazywać się będą najnowsze informacje. W papierowych ?Tygodnikach? czytelnicy mogą się zaś spodziewać podsumowań, komentarzy, analiz i wywiadów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo