Z Ostrołęki na bruk

Z Ostrołęki na bruk

(MS)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

W Zakładach Mięsnych Ostrołęka SA straci pracę od 300 do 550 osób. Zarząd spółki przedstawił dziś plan zwolnień grupowych.
Dla wielu rodzin utrata zatrudnienia w Zakładach to brak źródła utrzymania

Dla wielu rodzin utrata zatrudnienia w Zakładach to brak źródła utrzymania ©A. Wołosz

We wtorek 12 lutego związki zawodowe działające w ZM Ostrołęka zostały zawiadomione o tym, że Zarząd spółki zamierza wypowiedzieć umowy o pracę pracownikom w liczbie od 300 do 550.
?Niezależnie od dalszej strategii, która będzie omawiana na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 1 marca tego roku, zmniejszenie zatrudnienia jest niezbędne w zakresie zależnym od przyjętych rozwiązań, dlatego w zgłoszeniu podany jest taki duży przedział ilości pracowników objętych zamiarem zwolnienia? ? wyjaśnia podpisany pod zawiadomieniem trzyosobowy zarząd zakładu.
Związki zawodowe mają 30 dni na wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie zasad postępowania spółki, dotyczącego pracowników objętych zamiarem zwolnienia.
- Jeszcze nie wiemy, jakie będą nasze następne kroki. Musimy pokazać to pismo prawnikom i skonsultować się z nimi w sprawie dalszego działania ? powiedziała nam Janina Wądołowska, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo