W środę 21 czerwca rozpoczęły się prace porządkowe na działce przy ul. Hallera w Ostrołęce. Wcześniej mieścił się tam płatny parking.

Działka znajduje się pomiędzy Biedronką a Pepco. Właśnie rozpoczęto na niej prace przygotowawcze pod budowę nowej inwestycji, m.in. wycinane są drzewa, rozbierany jest znajdujący się tam budynek.

Co powstanie na terenie przy ul. Hallera? Inwestor – spółka Nieruchomości z Ostrołęki – wybuduje tam budynek biurowo-usługowo-handlowy. Szczegółów nie zdradza, wiadomo jednak, że powierzchnia zabudowy będzie mieć około 2 tys. mkw., obiekt będzie jedno- i dwukondygnacyjny. Wokół niego znajdzie się około 100 miejsc parkingowych.

Ten tydzień zostanie poświęcony na prace porządkowe, budowlane powinny się zacząć z początkiem następnego tygodnia.

Kiedy budynek zostanie oddany do użytku? Inwestor jest ostrożny w operowaniu terminami, zapewnia jednak, że pierwsi klienci odwiedzą go jeszcze w 2018 roku.

Przypomnijmy, że swego czasu przyszłość owej działki wywoływała sporo emocji na sesjach rady miasta. Wszystko przez to, że jej właściciel wystąpił do radnych o zmianę jej zagospodarowania: tak, aby można było na niej pobudować właśnie budynek handlowo-usługowy o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Płatnego parkingu nie miał zamiaru dalej prowadzić, ponieważ był niedochodowy.

Niektórzy radni mieli duże wątpliwości, czy poprzeć jego prośbę. Ci, którzy mieli obiekcje, powoływali się na to, że w tym rejonie miasta nie potrzeba już więcej tego typu budynków, a kolejny oznacza zwiększenie i tak dużego już ruchu ulicznego w tym miejscu (a przypomnijmy, że w okolicy są szkoła i przedszkola). Oczywiście podnosili też argument, że zabraknie miejsc postojowych. Ostatecznie rada miasta przychyliła się do wniosku właściciela działki.

Zobacz galerię