„Do Polski trafiły przetworzone (ugotowane i obrane ze skorupek) jajka z Holandii” - poinformował dzisiaj w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że są skażone. Chodzi o ponad 40 tysięcy sztuk.

Jajka przyjechały z Holandii przez Niemcy do odbiorców w województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i mazowieckim. Miały zostać przerobione między innymi na sałatki.

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, jajka zostaną cofnięte do Niemiec lub zutylizowane w Polsce.

Przeczytaj też: Jaja skażone środkiem przeciw wszom i pchłom w kolejnym miejscu

- Do jednej z firm na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (z powiatu bydgoskiego) trafiła jedna niewielka partia jaj potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem (około 6 kilogramów) - potwierdza informacje „Gazety Pomorskiej” Danuta Banaczek, zastępca Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy.

- Dzięki natychmiastowo podjętym działaniom organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej jaja te nie dotarły do żadnego z konsumentów – nie wprowadzono ich do obrotu - dodaje Danuta Banaczek. - Produkt został niezwłocznie wycofany i zostanie zwrócony do niemieckiego dostawcy/producenta w całości.

Więcej na ten temat w sobotnim i poniedziałkowym papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej".

Info z Polski - 10.08.2017