Tuzin medali UKS Piątka w Ciechanowie

Reprezentacja pływaczek UKS Piątka Ostrołęka
Reprezentacja pływaczek UKS Piątka Ostrołęka Arkadiusz Dobkowski
Bardzo udanie do rywalizacji w ogólnopolskich zawodach powróciły zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka prowadzone przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Na pływalni w Ciechanowie ostrołęczanki wywalczyły w sumie dwanaście medali.

Trzy złote zdobyła Maria Murawska na 50 m stylem dowolnym - 27.31 s, 50 m stylem motylkowym 29.26 s, poprawiając rekordy życiowe i 50 m stylem grzbietowym - 31.52 s oraz srebro w dodatkowym wyścigu na 75 m stylem dowolnym.

Magda Kowalska wywalczyła trzy złote medale na dystansach: 50 m stylem dowolnym - 30.36 s, 50 m stylem klasycznym - 39.88 s, poprawiając rekordy życiowe i 50 m stylem motylkowym z czasem 33.41 s. Srebro w zawodach wywalczyła Maria Mikas na dystansie 50 m stylem motylkowym - 29.00 s, dokładając brąz na 50 m stylem klasycznym - 43.97 s. To najlepsze wyniki w karierze zawodniczki.

Martyna Werpachowska wywalczyła brąz na dystansie 50 m stylem grzbietowym - 41.67 s. Najmłodsza zawodniczka Natalia Skórzewska wywalczyła złoto na dystansie 25 m stylem klasycznym z czasem 25.91 s i srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 22.42 s, poprawiając rekordy życiowe. W klasyfikacji drużynowej UKS Piątka Ostrołęka uplasował się na czwartej pozycji.