Trójka lepsza od Szczypiorniaka. Zobacz zdjęcia i wideo

Kluczem do zwycięstwa okazała się świetna postawa Trójki w defensywie
Kluczem do zwycięstwa okazała się świetna postawa Trójki w defensywie Arkadiusz Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego w starciu przed własną publicznością pokonali Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka 32:25.

Ostrołęczanie do meczu przystąpili osłabieni brakiem podstawowego rozgrywającego Huberta Milewskiego oraz Łukasza Kosińskiego i Tomasza Wiśniewskiego. W dodatku już w szóstej minucie gry za uderzenie rywala piłką parkiet musiał opuścić Łukasz Kowalczyk i czeka go z pewnością przymusowa przerwa w grze.

Mimo gry w okrojonym składzie szczypiorniści Trójki świetnie radzili sobie w obronie i skutecznie kontrowali rywali. W efekcie do przerwy prowadzili 14:11 i byli na dobrej drodze, aby odnieść kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie. Po zmianie stron na parkiecie pojawił się grający szkoleniowiec Trójki Radosław Żebrowski i dał dodatkowy impuls do ataku gospodarzom. Trójka potrafiła w kolejnych minutach meczu podwyższyć prowadzenie, a z zabójczą skutecznością kolejne akcje kończył Rafał Niećko, który w całym meczu rzucił rywalom dziesięć bramek.

Ostatecznie piłkarze ręczni Trójki odnieśli zwycięstwo 32:25 i zapisali na swoim koncie ważny komplet punktów. W kolejnym starciu rywalem podopiecznych trenera Radosława Żebrowskiego będzie na wyjeździe ROKiS Radzymin. Emocje do hali ZS nr 5 powrócą wraz ze spotkaniem z AZS UMCS Lublin, które zostanie rozegrane w sobotę, 8 października o godz. 17.00.

UMKS Trójka Ostrołęka - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:25 (14:11)
Trójka: Kozłowski, Wojciechowski, Prekiel - Dmowski 2, Kuliś 4, Żebrowski 1, Kozikowski 0, Piskowski 4, Ludwiczak 6, Niećko 10, Kowalczyk 0, Kolanowski 0, Ścibek 3, Gawkowski 2, Szurnicki 0.