OOM Ostrołęka 2017: Dolnośląskie górą! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Piłkarze ręczni z województwa dolnośląskiego zostali mistrzami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja Dolnego Śląska w meczu finałowym pokonała po rzutach karnych ekipę Łódzkiego. Tym samym świetna sportowa rywalizacja, która miała miejsce w dwóch ostrołęckich halach, przeszła do historii.

Mecz finałowy Dolnośląskie - Łódzkie miał wiele zwrotów akcji. Na początku pierwszej połowy obie ekipy grały "bramka za bramkę", lecz w pewnym momencie przewagę osiągnęli gracze z województwa łódzkiego, wyszli oni na prowadzenie 12:9 w 27. minucie meczu. Wtedy stało się coś niebywałego: Dolnośląskie, grając w osłabieniu bez ukaranego zawodnika, wyszło na prowadzenie 13:12 po kilku ciekawych kontratakach. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy łodzianie wyrównali. Do przerwy 13:13.

W drugiej połowie Łódzkiemu również udało się odskoczyć. W 43. minucie prowadzili oni już 19:15 i wydawało się, że są na najlepszej drodze do wygranej. Piłka ręczna to jednak sport nieprzewidywalny, co udowodnione zostało w kolejnych minutach. Jeszcze na pięć minut przed końcem to Łódzkie prowadziło 22:19 i łodzianie raczej nie spodziewali się, że będą musieli drżeć o wynik do ostatnich sekund. Kapitalna końcówka Dolnośląskiego sprawiła, że Łódzkie uratowało się, wyrównując z rzutu karnego na 24:24, kilka sekund przed końcem meczu.

O złotym medalu zadecydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je reprezentanci Dolnego Śląska i to oni odtańczyli po meczu szaleńczy taniec radości. Na drugim miejscu Łódzkie, a brązowe medale powędrowały do Lubelskiego, które w małym finale pokonało Kujawsko-Pomorskie 32:20. Gospodarze, czyli Mazowsze, zajęli miejsce szóste, w meczu o piątą lokatę ulegli oni Pomorskiemu 20:29.

Najlepszym strzelcem OOM w Ostrołęce został Wojciech Strycz z Dolnośląskiego - 39 goli, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Jędraszczyka z Łódzkiego, najlepszy bramkarz to Kacper Ligarzewski z Kujawsko-Pomorskiego, a nagroda specjalna powędrowała do Jakuba Glinki - jedynego ostrołęczanina w turnieju, reprezentującego oczywiście Mazowsze.

Więcej o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w najbliższy wtorek w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".